Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maritgv's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2009
    Postari in forum
    1
    fetelor eu as vrea sa stiu dak exista mai multe tipuri de injectie epidurala si kre ar fii bine sa o cumpar,pt k mie medicul mi-a spus sa o cumpar din farmacie.va poop

Floricica Nou Venita cwistinutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2009
    Postari in forum
    51
    anestezia epidurala este cea mnai buna investitie
    eu am cumparat-o din spital direct de la anestezista
    cat am stat in postoperator era o fata care a cumparat anestezia din farmacie si a fost de proasta calitate. saraca a dat si banii pe epidurala si manopera anestezistului care e 100euro in constanta, bani ceruti de la obraz si i-au facut anestezic ca la rahie adica in poerfuzie
    te sfatuiesc sa o cumperi direct de la anestezist din spital

Floricica Nou Venita gabitza85's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2009
    Postari in forum
    7
    BUNA! EU SUNT NOUA. VREAU SA-MI DAU CU PAREREA DESPRE EPIDURAL. LOCUIESC IN SPANIA IAR AICI ESTE GRATIS EPIDURALUL SI TI-L FACE DACA IL CERI. SI EU AM AVUT.NU EXISTA EPIDURAL DE CALITATE BUNA SAU REA, CI EXISTA ALTE VARIANTE DE ANESTEZIE CARE NU SE NUMESC ASA. DAR CRED CA NICIODATA NU ESTE BINE SA CUMPERI DE LA "STRADA". CEL MAI INDICAT ESTE DE LA FACRMACIE SAU EXACT LA FATA LOCULUI PTR CA POATE NU ESTE NEVOIE. VA EXPLIC: EU AM INTRAT IN SPITAL CU DILATATIE 3. DUPA 4 ORE DE CONTRACTII SUPORTABILE AU INCEPUT CELE INSUPORTABILE SI DILATATIE TOT 3. ASA CA SUB SFATUL MEDICULUI AM FOST DE ACORD SA MI SE PUNA ACEL EPIDURAL.ESTE O ANESTEZIE PARTIALA CARE SE FACE IN COLOANA. EXISTA RISCURI PUTINE, IN SCHIMB AI AVANTAJUL DE A NU MAI SIMTI CONTRACTIILE. CEL MAI BINE CERI SFATUL MEDICULUI ATUNCI. MIE MI L-A ADMINISTRAT PTR CA NU DILATAM DELOC SI MI-AU PUS OXITOCINA CARE PROVOACA NISTE CONTRACTII FFFF DUREROASE SI PTR A NU MAI SIMTI DUREREA. NU TOATE FEMEILE AU NEVOIE...VA PUP.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    ideal este sa cumperi trusa pt anestezie de la medic direct pt ca iesi mult mai ieftin.in farmacii costa in jur de 1 mil, daca mai pui ce ii dai medicului anestezist macar 1, 5 mil(eu i-am dat cu totul 1,5 mil acum 1 an si 7 luni cu trusa lui)treci de 100 de euro.ar fi bine s avb cu medicul inainte sa iti explice ce riscuri sunt daca se poate face sau nu.mie mi s-a administrat anestezicul la dilatatie 4 si de atunci nu am mai simtit durere ci doar nevoia de a impinge. tudor iesise din burtica , inca nu eliminasem placenta si dadeam mesaj,sunam la familie ca nascusem.dupa cca 1-2 ore a trecut si efectul anestezicului,ca nu imi simteam piciorul stang era amortit.eu la 2 ore dupa nastere am coborat cu ajutorul asistentelor 1 etaj pe trepte ca sa ajung la rezerva.nastere usoara!

Floricica Nou Venita mandy21_ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2009
    Postari in forum
    16
    este cineva din iasi?

Floricica Nou Venita mandy21_ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2009
    Postari in forum
    16
    adrianarenata la ce spital ai nascutin iasi?
    si la ce medic ai fost ?

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    eu am nascut cu epidurala...nu e prima oara cand o fac..eu am mai facut o de 2 ori pt ca am pierdut 2 sarcini mari la 6 luni...intr adevar epidurala ca de altfel toate anesteziile au contraindicatii...eu dupa epidurala m am simtit foarte bine nu am avut nici o problema...nici o durere nimic...pana s ami o faca aveam dureri groznice si apoi dupa epidurala s au diminuat..nu este adevarat ca nu mai simti nimic..iti amortesc picioarele ,dar nu de tot..simti si contractiile si nu impingi asa fara rost...la nastere, epidurala se face intr o forma mai usoara...la momentul nasterii impingeam si simteam si bebelushul cum vine ,dar nu aveam dureri...la mine bebe s a nascut foarte repede in cateva ore de cand am ajuns la spital..dupa a fostmai rau ca nu puteau sa ma coasa ca sangeram foarte tare..si fara epidurala cred ca aveam niste dureri foarte mari...
    eu mi am expus parerea si experientele mele ...acum fiecare alege ce vrea si cum vrea

Floricica Nou Venita cwistinutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2009
    Postari in forum
    51
    eu am facut epidurala dar am nascut prin cezariana
    am fost foarte multumita
    intr-adevar iti amortesc picioarele pt ca asa trebuie la cezariana dar dupa ce-si trece efectu iti face cand vrei tu dozele de anestezic din trusa ta si nu simti durerea. recomand anestezia epidurala din tot sufletul

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    am nascut la elena doamna!cu d-na doctor popa lavidia!

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    epidulara e binevenita doar in cazul in care,cind colul se dilateaza greu.insa eu nu as reomanda epidulara deoarece am ramas cu probleme de spate.

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    eu am nascut acum 3 luni ,natural ,cu epidurala,in arad. mi-a fost teama de injectia propriu-zisa,dar nu s-a simtit mai mult decat o injectie normala.dupa anestezie nu am mai simtit contractiile,dar am putut sa ma misc fara probleme.eu recomand epidurala.nu am cumparat trusa de nicaieri, ci pur si simplu am cerut anestezie si mi s-a facut,iar dupa aceea am dat 50 euro la anestezist.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari