Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Ioana_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    N-am zis k sunt insarcinata,sau k as fi ci doar k sper si sunt doar curioasa de primele simptome pe kre le-ati avut si la kt timp?

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Primele simptome in nici un caz nu apar dupa ovulatie.....eu doar ca dormeam mai mult, dar nu exagerat, si sa zic ca parca aveam pofte....dar eu sunt pofticioasa din fire si nu cred ca a fost un semn!
    Eu greturi am inceput sa am in saptamana 6 de sarcina.... iar inainte de test...nu m-am gandit ca sunt gravida, si aveam aceleasi simptome ca la cm....intepaturi de ovare....usori dureri surde abdominale......sfatul meu este sa ajungi in jurul acelei zile cand trebuie sa iti vina cm , fa un test....si nu te mai gandi acum la simptome ca nu o sa ai acum!

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    eu am aflat ca sunt insarcinata la 2 luni jumatate! pentru ca tot timpul am avut menstruatie neregulata si nu mi-am facut griji. fiind la o cafea cu prietena mea i-am zis ca nu mi-a mai venit cm si m-a sfatuit sa fac un test;)) il aveam in geanta, era deja....un obiect nelipsit , mi-am dorit mult un bebe. cand am facut testul, minunea de linuta roz a aparut langea cea de contol:X imediat dupa aceea, la vreo 3 luni, nu mai suportam mirosul de tigara eu care eram fumatoare si aveam pofta la ceapa rosie:)) am mancat toata sarcina ceapa rosie:)) in rest, numai in ultimele luni de sarcina am fost somnolenta. alte pofte n-am avut sau greturi deloc!

Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    Am auzit k in loc de menstruatie apar doar niste pete roz.este valabil pentru toata lumea sau nu?

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Citat Postat de Ioana_23 Vezi mesajul
    Am auzit k in loc de menstruatie apar doar niste pete roz.este valabil pentru toata lumea sau nu?
    probabil te referi la nidatie.....
    nu e o regula ca fiecare femeie sa aiba acele pete roz sau maronii,care sunt urmarile nidatiei....la prima sarcina am obs doar o pata,doua roz pe absorbant,insa la a doua nu am avut nici macar o pata....deci nu e valabila situatia pt toata lumea!

Floricica Cu Vechime lianadani's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2010
    Postari in forum
    5.264
    si eu la prima sarcina am avut 2 pete maro inchis inainte cu 2 zile sa vina cm-ul iar la a2-a sarcina n-am avut nici o pata

la prima sarcina abea din saptaman 6 am avut simtome iar la a2-a cu o saptamana inite sa imi iasa testul pozitiv mancam ceapa rosie , eu care nu manac in mod obisnuit acuma nici sa o vad

un simtom care il au in general toate este durerea de sani si ce am observat eu nu, numa la mine e ca durerea este in partea laterala , la subbrat cum sa spun, si mai ales cand sunt liberi nu cu sutien

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    nu te impacienta.... eu nu am avut nici un simptom...... inafara de faptul ca nu a venit menstruatia , si a 3 zi de intarziere am facut test si am vazut cele 2 liniute.... in rest nimic
    si asa am dus-o toata sarcina aproape
    ultima luna a fost mai dificil....pt ca am avut burt f mare... si arsuri de stomac... si picioare umflate...si putin chef de dormit.....
    dar pana in ultima luna nimic: nu pofte, nu stari de voma, nu dureri de nici un fel .... doar ca burtica crestea constant.... asa ca ma bine astepti sa vezi daca vine sau nu si faci un test...... ca dupa simptome nu te poti lua....
    unele femei au toate simptomele.... altele nici unul..altele doar cate un simptom....variati e atat de mare incat nu gasesti prea des sarcini identice..
    Multa bafta.

Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    Ms pentru raspunsuri,si va mai astept cu altele.
    Si eu abia astept sa fac testul dk nu apare menstruatia,arsurile la stomac pot fi un simptom?
    K de kteva zile am arsuri,si n-am avut in viata mea.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna.se zice ca ai arsuri in timpul sarcinii cand ii cresc unghiile si parul copilului.eu am avut arsuri pe la 7 luni.e prea devreme sa ai.probabil daca esti gravida poti avea pofte si stari de oboseala.atat.nu mai mult,restul sunt pe fond psihic.

Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    Cine imi poate spune si mie cum se "manifesta" menstruatia peste sarcina?

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    cumnata mea a avut arsuri tot timpul sarcinii. eu am avut menstruatia peste sarcina pana in luna a 4-a . pana atunci nu stiam ca eram insarcinata. greutatea era tot de 52 kg fara greturi doar niste sani putn mai voluminosi i usor durerosi dar nu era ceva care sa ma puna in garda pt ca mergeam la pescuit cu sotul meu si faceam efort si ridicam si am crezut ca am febra musculara.menstruatia tine mai putin vreo 2 zile fara nici o durere cum apare asa si dispare

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari