Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Ioana_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49

Zambitor Prima sarcina

Buna tuturor,eu si sotul meu ne-am hotarat sa avem un bebe asa k ne-am pus pe treaba si sper sa ne si reusit,as vrea sa rog fetele kre stiu si au trecut prin asa ceva kd apar primele simptome de sarcina?
    exista o ordine in kre apar simptomele?
    ms mult de tot pt.raspunsuri

Floricica Nou Venita tao82's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2011
    Postari in forum
    12
    ciao,de simptome eu nu mi-am dat seama,doar ca dormeam f mult,cand am descoperit ca sunt insarcinata aveam 3 sapt si 4 zile,deci imi intarziase menstruatia,de regula imi venea la 26 de zile,ultima data mi-am dat seama ca era ziua 31 si nu a mai venit,va doresc bafta.......lucrul cel mai important e sa speri cu adevarat ca se va intampla

Membru inregistrat la
    02.02.2011
    Postari in forum
    12
    scuze sunt noua pe site,si as dori sa postez si eu o intrebare,imi dai o mana de ajutor?Multumesc

Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    Sigur spune dk stiu si ma pricep te ajut

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu am poftit,eram deja in 7 sapt,dar nu miam dat seama decat cand am vazut un om cu cirese in mana si am avut o senzatie ciudata sai spun asa,imi venea sa i lea iau omului din mana.asa miam calculat de cand nu mia venit si miam facut test si eram gravida

Floricica Nou Venita doina_84's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2010
    Postari in forum
    62
    Intr-adevar primul simptom si la mine a fost starea de somnolenta permanent, as fi dormit non-stop si oriunde. Am mai costatat ca pisica mea avea un comportament ciudat fata de mine, nu mai venea in brate si era foarte curioasa - nu stiu daca are legatura, dar eu asta am constatat. Pe net mai citisem ca iti dai seama imediat atunci cand, dimineata, nu mai suporti mirosul de cafea - la mine nu a mers, in fiecare dimineata miroseam cafeaua si speram sa nu-mi mai placa, dar din contra - deci la mine nu a mers.
    Cand imi mai amintesc mai adaug.
    Bafta la 2 liniute roz. :)

Membru inregistrat la
    02.02.2011
    Postari in forum
    12
    Dragi mamici.....in perioada sarcinii ati mai avut dureri abdominale,gen dureri menstruale?Eu cateodata nu mai pot de dureri,inca nu m-am dus la ginecologa pt ca nus tiu care este inca,eu sunt la Milano si aici trebuie programare,asta e ,dar sunt foarte ingrijorata,ne dorim mult acest copil si nu as vrea pt nimic in lume sa se intample ceva.Multumesc de sfaturi tuturor,macar asa nu ma simt atat de singura,va am pe voi

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    eu am poftit,eram deja in 7 sapt,dar nu miam dat seama decat cand am vazut un om cu cirese in mana si am avut o senzatie ciudata sai spun asa,imi venea sa i lea iau omului din mana.asa miam calculat de cand nu mia venit si miam facut test si eram gravida
    Nu ti-ai dat seama ca menstruatia ti-a intarziat cateva saptamani......................????/deci aveai 3 saptamani de intarziere.........

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    nu am calculat,nu am tinut cont pt ca eu am avut probleme cu ovarele plus uter retrovers,si mi sa zis ca nu pot face copii,si nu mai tineam cont..asa am ajuns la 7 sapt. si eu aveam dureri gen menstruatie,stai linistita,dar suportabile.

Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    Multumesc si eu sper k vor fi 2 liniute.
    Multumesc pt.raspunsuri si mai astept :)

Floricica Nou Venita bybyta's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2010
    Postari in forum
    11
    Citat Postat de Ioana_23 Vezi mesajul
    Buna tuturor,eu si sotul meu ne-am hotarat sa avem un bebe asa k ne-am pus pe treaba si sper sa ne si reusit,as vrea sa rog fetele kre stiu si au trecut prin asa ceva kd apar primele simptome de sarcina?
    exista o ordine in kre apar simptomele?
    ms mult de tot pt.raspunsuri
    buna ioana ma bucur ca ai luat aceasta decizie inmpreuna cu sotul tau si nu trebuie sa te speri
    de simntome sau dureri atata timp cat esti sanatoasa si tu si sotul nu ai de ce sa iti faci griji.
    eu am avut greturi din prima sapt de cand mia intarziat ciclul menstrual si 3 luni nu mancam de cat icre de peste si gutui
    si dupa 3 luni nu am mai simntit ca sunt gravida nici pofte nici greturi nu am avut pana am nascut.
    si frica imi era doar in ziua de nastere.dar totul a fost bine si acum am un bebe de 6 luni perfect sanatos.
    ai facut un test de sarcina pana acum?

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari