Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marillenna's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2009
    Postari in forum
    3
    Buna fetelor! Sunta Marillenna si asemenea voua vreau un bebe. Am deja o fetita care are 6 ani, dar mai vreau un fratior sau surioara pt. De 3 ani incerc sa raman insarcinata, dar nu reusesc. Am auzit de duphaston. Cum se ia?

Floricica Debutanta leelyana83's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2009
    Postari in forum
    894
    nu lua pastulute fara indrumarea unui medic.. poate ca ai alta problema

Floricica Nou Venita fertilitate's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2009
    Postari in forum
    1
    Buna,dragele mele!Sunt Bea si sunt noua pe acest forum.Imi doresc foarte mult un BB,dar,din pacate,intarzie sa apara.Am ajuns sa cred ca nu voi putea ramane niciodata insarcinata,asta cu toate ca analizele facute pana acum sunt ok(dupa spusele medicilor care le-au vazut pana acum).Dar daca sunt ok,atunci de ce nu pot ramane insarcinata?Ce sa mai fac?

Floricica Nou Venita tesa4's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    80
    buna fetelor! si eu am un baiat de 2 ani si 11 luni si de 9 luni lucrez la bebe2 . Nici eu nu inteleg de ce se lasa asteptat dar trebuie sa credem ca nu va intarzia sa apara.
    Marilena la medic ai fost ? Cu primul copil ai ramas mai repede insarcinata?

Floricica Nou Venita rebecab's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2009
    Postari in forum
    7
    Buna Marillenna
    Duphastonul nu este decat un supliment de progesteron in origanism. Acest medicament se ia doar daca esti insarcinata si organismult tau nu produce destul progesteron cat sa tina si sa protejeze sarcina in evolutie. Nu foloseste la fertilizare.
    Eu am luat Utrogestan cand am fost insarcinata pana la 5 luni de sarcina .... moment in care sarcina in sine secreta destul progesteron cat sa se protejeze singura. Cand organismul nu secreta destul in timpul sarcinii exista riscul dezlipirii placentei de pe uter si automat pierzi bebele.
    Si eu am un baietel de 2 anisori si mai vreau un bebe. Am ramas insarcinata anul asta in aprilie si in iunie luna trecuta am pierdut sarcina. Am luat si Duphaston in aceste 2 luni de sarcina dar doctorul mi-a spus ca altele au fost cauzele pierderii.
    Mergi la un medic si fa niste analize...la sange, ginecologice. Vezi sa nu fie alte cauze pentru care nu ramai insarcinata dar iti spun ca Duphaston nu ajuta pentru a te ajuta sa ramai insarcinata. Eu inca mai am prospectul acasa. Daca vrei maine mai dau un mesaj in care sa scriu la ce foloseste acest medicament efevctiv.
    Mult succes.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari