Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita JessicaM's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2013
    Postari in forum
    3

As vrea sa stiu daca sunt insarcinata...

Buna seara,

Ma scuzati am si eu o nelamurire.Am avut contact sexual neprotejat cu logodnicul meu acum o luna.Am inceput sa iau anticonceptionale de 2 saptamani dar am simptome specifice unei sarcini,greturi,dureri de cap,sanii mariti foarte putin iar menstruatia mi-a intarziat 6 zile.Azi a inceput prima zi de menstruatie dar am eliminat si o substanta albuie cu structura cauciucata, destul de ciudata.Nu stiu ce ar putea fi, dar am avut dureri foarte mari de burta azi.Credeti ca imi puteti spune ce e acea substanta si de ce am eliminat-o?
    Va multumesc anticipat.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Eu am o nelamurire: zici ca iei anticonceptionale de 2 saptamani, nu? Cum atunci sa iti intarzie menstruatia 6 zile cand anticonceptionalele le iei 21 de zile? Nici nu ar avea ce sa caute menstruatia acum, ci dupa ce trec cele 21 de zile, in perioada cand iei pauza de 7 zile de la pilule.

Membru inregistrat la
    07.02.2013
    Postari in forum
    3
    3 saptamani*.Acum am vazut si eu ca am gresit.Imi cer scuze. :)

Membru inregistrat la
    07.02.2013
    Postari in forum
    3
    Am terminat un blister si am luat inca 4 pilule din urmatorul, astfel intarziindu-mi menstruatia cu 4 zile.Am inceput sa le iau de pe data de 7 ianuarie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari