Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mrya's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2012
    Postari in forum
    10

Postare Uter retrovers - metode de a ramane insarcinata

am 26 de ani.
    de cateva luni tot incercam sa concepem un bebe , dar vad ca se lasa cam mult asteptat.
    am fost la doctor atat eu cat si sotul meu , si totul este ok.
    se pare ca o mica problema ar fii faptul ca am uter retrovers.
    stie cineva o metoda prin care pot ramane mai repede insarcinata cu acest uter retrovers? pooooop ms

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    nu e chiar asa grav uterul retrovers dar pt a usura treaba ar trebui sa stai cateva minute linistita in pat dupa contactul sexual...poti incerca sa iei si branca ursului (poate lua si sotul) tinctura este ff eficienta si ajuta mult ...succes

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    si eu am uter retrovers si asta nu te impiedica delc sa ramai insarcinata, adica nu constituie o problema. trebuie sa faci multa gimnastica, eventual sa mergi la sala dar sa nu te fortezi prea tare. asta ajuta mult, pregateste corpul. sa iei acid folic si mult succes! si eu am asteptat cateva luni bune pana sda raman insarcina!

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Si eu am uter retrovers si a ramas tot asa si dupa prima nastere. N-am ramas greu insarcinata si nici n-am facut ceva special.
    Cand e sa fie o sa fie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari