Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita spanu_corina's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    31

Zambitor Tratament cu brevactid 5000

Am mai scris si pe alte sub-forumuri despre problema mea(nu pot ramane insarcinata) si, dupa un lung sir de analize (hsg, instilatii, dozari hormonale) doctorul mi a recomandat stimulenti hormonali(clomifen) apoi la ecografie ovulatia mi a iesit buna si am facut brevactid 5000(injectie) dupa care trebuie sa am contact sexual 5 zile consecutiv, 10zile de arefam(ovule) si apoi TESUL DE SARCINA
    Intrebarea mea este: cunoaste cineva ceva despre acest " brevactid"? Sunt sanse sa raman insarcinata???

Floricica Nou Venita Daiana26's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    70
    Buna Corina si eu am luat dar nu am reusit,Trat meu a fost: closti din z3-z7 dup-aia facut eco, climen doar partea cu estrogen cate 2/zi pt ca endometrul era f subtire+4 inj de MENOPUR 1/zi si-n z 12 1 inj BREVACTID la eco in z 12 am avut 6 foliculi din care 2 mari de 20/22 mm>Vazand ca n-am reusit am facut HSG si am desc ca o tromba e obstruata complet si cealalta e slab permeabila plus ca e f intortocheata si mi-a rec laparo+histero. Sotul tau are spermograma ok? Daca nu ai probleme sigur ca ai sanse f mari sa reusesti:)) Doamne ajuta la tine!

Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    31
    Buna Daiana! Spermograma sotului este ok. Eu am facut mai intai HSG si apoi restul. Am si eu o trompa nefunctionala dar poate am noroc cu cealalta. Acum astept sa fac maine testul de sarcina. Te anunt daca e ceva . Sper din tot sufletul sa apara 2 liniute!!!!!!!!!!!!!!!

Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    70
    Sa dea Dumnezeu Corina sa fie cu 2 liniute.Am auzit ca sansele de reusita din prima luna de trat e mai mic dar exista, daca nu din prima, macar din a 2. Eu cred ca o sa reusesti intr-un final. Apropo ai facut testul, cum e??

Floricica Nou Venita alinutzam's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2011
    Postari in forum
    4
    hello.de cateva saptamani tot caut fete care au facut tratament cu menopur si brevactid.vad ca sunt destul de putine.eu am o fetita de 10 ani si de aprox doi ani si jumatate ne mai doream un copil.dar nu iesea.ca urmare am mers in cele din urma la doctor si am inceput un tratament de stimulare.am facut tratament cu menopur(8 fiole) si apoi breavctid(1 fiola).brevactidul l-am facut in 24.03.2011.in 01.04.2011, am facut hcg si a iesit 8.92.ar fi semn de sarcina, dar trebuie repetat ca e destul de mic(asa zice dr).oricum mi-e frica sa ma bucur...inca
    tot asteptam sa vad ce mai zice corina.sper ca e ok.

Floricica Nou Venita alinutzam's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2011
    Postari in forum
    4
    am refacut hcg.....si a iesit 2.39.....deci nu e.....:(

Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    70
    Buna Alina pai si cum doamne iarta-ma sa creasca si dup-aia sa scada, dr ce ti-a spus? e posibil sa fi fost greseala de laborator ? Imi pare rau ca nu a fost sa fie dar nu te da batuta, poate iese din a 2 :) Te pup si mult succes

Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    31
    Buna Daiana! Nu a fost sa fie luna asta desi am avut ciclu normal doar 2 zile, a3-a zi deloc si a 4-a zi un lichid roz. Nici nu am mai apucat sa fac testul; luna asta am avut menstruatiea la fix 28 de zile si totusi nu ma simt prea bine : ma doare capul, burta si am "mici greturi", dar nu mereu. Acum nu stiu ce sa zic. Cand am primit tratamentul luna trecuta doc. mi-a spus ca in cazul in care nu se intampla nimic sa reiau cu clomifen. Ce zici?? sa fac totusi testul acum? (stiu ca par cam..............)

Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    70
    Daca data in care trebuia sa-ti vina depaseste 7 zile atunci il faci, pana atunci mai bine mai rabzi putin ca si testele astea .....de la luna la luna te costa ceva.Parerea mea.Doamne ajuta ! Poate e un* samburel *mic :)))Tine-ne la curent.Pupici

Floricica Nou Venita ralu84's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    4
    Buna fetelor,si eu fac tratament cu Menopur si Brevactid 5000,mie doctorul mi-a zis sa fac injectia cu brevactid in ziua 13 si contactul sexual sa il am dupa o zi!Oare nu ii prea tarziu?nu trebuie sa am contact sexual in aceeasi zi ?

Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    31
    Citat Postat de ralu84 Vezi mesajul
    Buna fetelor,si eu fac tratament cu Menopur si Brevactid 5000,mie doctorul mi-a zis sa fac injectia cu brevactid in ziua 13 si contactul sexual sa il am dupa o zi!Oare nu ii prea tarziu?nu trebuie sa am contact sexual in aceeasi zi ?
    Buna! Da contactul sexual trebuie sa il ai dupa 24 de ore de cand ai facut Brevactid si apoi inca 4 zile consecutiv (la 12 ore) contact sexual. Nu este tarziu; perioada de ovulatie o ai cam in zilele 13-20 de la ciclul menstrual

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari