Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita joanna.cariad's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2013
    Postari in forum
    2

Test sarcina posibil fals negativ?

Buna. Sunt noua pe aici si as dori sa stiu daca este vreuna dintre voi care a avut parte de un test de sarcina fals negativ. Eu si cu prietenul meu am decis ca vrem un bebe si dupa ultima menstruatie care a avut loc pe data de 21 luna trecuta am "lucrat" zilnic la asta . Dupa calculele mele ar fi trebuit sa am menstruatie luna aceasta pe data de 17-18 ( mentionez ca aceasta este regulata ) insa la 2 zile de la intarzierea acesteia am facut un test de sarcina Cyclotest care a iesit negativ. Inca nu mi-a venit menstruatia asa ca am zis sa mai astept vreo saptamana dupa care sa repet testul. Mentionez ca nu am niciun fel de simptom de sarcina si totodata niciun simptom prevestitor al menstruatiei.

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Citat Postat de joanna.cariad Vezi mesajul
    Buna. Sunt noua pe aici si as dori sa stiu daca este vreuna dintre voi care a avut parte de un test de sarcina fals negativ. Eu si cu prietenul meu am decis ca vrem un bebe si dupa ultima menstruatie care a avut loc pe data de 21 luna trecuta am "lucrat" zilnic la asta . Dupa calculele mele ar fi trebuit sa am menstruatie luna aceasta pe data de 17-18 ( mentionez ca aceasta este regulata ) insa la 2 zile de la intarzierea acesteia am facut un test de sarcina Cyclotest care a iesit negativ. Inca nu mi-a venit menstruatia asa ca am zis sa mai astept vreo saptamana dupa care sa repet testul. Mentionez ca nu am niciun fel de simptom de sarcina si totodata niciun simptom prevestitor al menstruatiei.
    Buna! Ma "aventurez" sa iti raspund desi eu pana acum nu am avut teste nici fals negative nici fals nicicum... doar negative :(((( este posibil sa se pozitiveze mai greu sau este posibil sa fie o intarziere de cm. Cred ca cel mai indicat este sa repeti testul peste 2-3 zile sau sa iti faci un Beta HcG din sange.
    Simptomele la unele femei apar destul de devreme dar la majoritatea abia la 7-10 zile sau mai mult de la data la care ar fi trebuit sa vina menstruatia.
    Mult succes si sa dea Dumnezeu sa fie cu ochisori!

Floricica Nou Venita joanna.cariad's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2013
    Postari in forum
    2
    Multumesc pentru raspuns si pentru urare :)

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Subscriu cele scrise de Astrid.Avem o mamica pe forum careia I-au iesit vreo 3 teste negative,cu toate ca era insarcinata.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Mie la ambele sarcini mi s-a pozitivat testul destul de repede. La prima, in ziua 29 se vedeau amebele liniute aproape la fel de intens, iar la a a2-a sarcina, se cunostea vag a 2-a linie inca din ziua 25..deci nu stiu ce sa zic, probabil depinde si de momentul conceperii, la mine a fost prin jurul zilei 14, atunci stiu ca am ovulat si am avut contacte.Daca ai ovulat mai tarziu, e posibil sa se pozitiveze mai greu. Bafta, sa fie asa cum iti doresti!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari