Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

Sovata

Daca este cineva care a fost la sovata pentru ca nu putea ramane insarcinata, va rog frumos sa-mi spuneti si mie exact cum ati procedat! Cum gasesc medicul acela al statutiunii care sa-mi spuna exact ce sa fac? Va rog indrumati-ma si pe mine. MUltumesc
    E posibil ca mergand acolo sa nu mai ajung la FIV?

Floricica Senior ella41's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2009
    Postari in forum
    2.572
    Draga Atish,
    eu am fost la Sovata.Sa-ti spun cum am procedat eu.
    Acolo in statiune este o policlinica, te duci acolo si asistentele te indruma. Iti face o fisa, intri la d-na doctor, te consulta, si iti recomanda ea cam cite zile de proceduri ar trebui sa faci.Este o doctorita acolo, o cheama Bordi sasz Paraschiva, este super de treaba si rabdatoare.Eu am stat o ora la ea in cabinet si s-a uitat la toate analizele care le aveam la mine.
    Mie imi pare tare rau ca desi in fiecare an am fost in concediu la Sovata nu m-am mai dus sa fac proceduri.Sa stii ca sint foarte bune.
    Daca te mai pot ajuta cu ceva iti stau la dispozitie.
    Te pup.

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    Citat Postat de ella41 Vezi mesajul
    Draga Atish,
    Acolo in statiune este o policlinica, te duci acolo si asistentele te indruma. Iti face o fisa, intri la d-na doctor, te consulta, si iti recomanda ea cam cite zile de proceduri ar trebui sa faci.Este o doctorita acolo, o cheama Bordi sasz Paraschiva, este super de treaba si rabdatoare.Eu am stat o ora la ea in cabinet si s-a uitat la toate analizele care le aveam la mine.
    Mie imi pare tare rau ca desi in fiecare an am fost in concediu la Sovata nu m-am mai dus sa fac proceduri.Sa stii ca sint foarte bune.
    Te pup.
    In primul rand iti multumesc mult. Am gasit pe internet niste cazari pentru Sovata, as vrea sa imi rezerv pe luna iunie, insa am inteles ca trebuie neaparat trimitere de la medicul de familie in 2 exemplare? este adevarat? si exista sanse de reusita in coneceperea unui bebe dupa o "vizita" la Sovata? ,ultumesc inca o data

Membru inregistrat la
    15.10.2009
    Postari in forum
    2.572
    E foarte adevarat ca iti trebuie trimitere de la medicul de familie. Eu am auzit de multe femei care au reusit sa devina mamici dupa 'vizitele' la Sovata.Eu una nu am reusit din prima, dar asta nu inseamna ca tu nu o sa reusesti. Si daca nu reusesti... persevereaza. Eu m-am simtit tare rau dupa primele 2 sedinte, am avut dureri groaznice de burta, dar d-na doctor a zis ca e foarte bine si ca asta inseamna ca tratamentul isi face efectul. Iti doresc din suflet sa reusesti si sa vii cu de la Sovata.

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    Doamne ajuta!!!! si tie iti doresc cat de curand un bebe sanator, insa mai am o problema, eu merg cu sotul, trebuie trimitere ceva si pentru el...sau? ma scuzi ca te deranjez atat de mult, insa nu stiu cum se procedeaza.

Membru inregistrat la
    15.10.2009
    Postari in forum
    2.572
    Procedurile sint doar pentru femei din cite am vazut eu. In partea de cladire unde se fac procedurile pentru femei nici nu da voie la barbati. Sotul meu a facut citeva proceduri pentru durerea de spate.
    Si... nu ma necajesti deloc.Imi face placere sa te ajut cu informatii .
    Pupici.

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    am gasit la hotel alunis oare sa nu aiba voie barbatii?

Membru inregistrat la
    15.10.2009
    Postari in forum
    2.572
    Eu ma refeream la cladirea unde e baza de tratament(linga Lacul Ursu unde e strandul), si strict la partea de cladire unde se fac procedurile pentru femei.
    Tu ti-ai gasit cazare la hotel Alunis, dar procedurile doar nu le faci la hotel.
    Si explicatia de ce nu au voie barbatii in partea aia de cladire e ca pentru majoritatea procedurilor femeile sint dezbracate.pup.

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    multumesc enorm de mult, astia de la hotel au spus ca au separat de Lacul Ursului, sala de tratament, oare sa fie bine?

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    Citat Postat de ella41 Vezi mesajul
    Draga Atish,
    Te pup.
    pana la urma ne-am cazat la hotel bradet. pe doamna doctor Bordi sasz Paraschiva o gasesc la statiune? MUltumesc inca o data si sa dea Dumnezeu sa fie bine

Membru inregistrat la
    15.10.2009
    Postari in forum
    2.572
    Stiu ca au sala de tratament si la hotel, dar sint mult mai scumpe procedurile. Pe d-na doctor Bordi o gasesti la policlinica din statiune.Tot acolo iti face si fisa pentru proceduri si tot acolo la triaj platesti procedurile( D-na doctor mai face si garzi acolo in policlinica), iar procedurile le faci la baza de tratament care e acolo unde e lacul Ursu.Pupici.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari