Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita raluca11's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.05.2015
    Postari in forum
    14

Simptome sarcina.

Buna ziua,
    Am si eu o nelamurire,pe data de 15 aprilie mi-a venit CM la 29 zile,
    in zilele de 28 si 30 am intretinut relatii cu sotul meu(neprotejat),dupa cum am socotit acele zile fiind zilele de fertilitate, pe data de 07 mai am incepu sa am niste pete maronii(doar cand mergeam la toaleta,erau doar pe hartia igienica,fara a pata lenjeria intima) acele pete au continuat si in zilele urmatoare(le aveam doar in cursul diminetii) azi dimineata am avut o sangerare..de dimineata si pana acuma nu am mai avut nimic,sanii ii am foarte tari si plini,vene albastre pe ei care duc spre mamelon,in cursul saptamanii trecute am avut si o durere f.usoara in partea dreapta.Mie CM ar trebui sa imi vina pe data de 14 mai..
    Ar putea fi aceste semne,semne ale nidatiei?
    Va rog din suflet sa imi raspundeti cat mai urgent

Floricica Nou Venita AdrianaF85's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2015
    Postari in forum
    17
    Sar putea sa fie si o sarcina..cam asa am patit am avut cateva zile in care am avut pete maronii si apoi o sangerare..ar trebui sa ai grija si eventual daca nu iti vine CM pan la sf saptamani sa mergi la medic..eu sangerarea am avut-o de la dezlipirea unei parti din membrana uterului si am primit de urgenta tratament cu progesteron care ma ajutat la fixarea sarcini..multa sanatate..poti sa incerci si un test de sarcina..sunt teste pe care scrie ca detecteaza hormonul de sarcina cu pana la cateva zile inaite de ziua in care ar trebui sa iti apara CM

Floricica Avansata ioana_r2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    1.605
    raluca ar putea sa fie nidatia dar dc nu incerci sati faci un test...poate se vede ceva...daca nu mai stai 2-3 zile si afli mai sigur.sau daca nu ai rabdare fa un test beta hcg

Membru inregistrat la
    11.05.2015
    Postari in forum
    14
    ma gandesc sa fac si un test,dar nu e prea devreme? as mai avea cam 3 zile pana la CM.Sunt foarte nerabdatoare,ne dorim un bebel foarte mult

Membru inregistrat la
    11.05.2015
    Postari in forum
    14
    imi este frica sa nu fiu dezamagita de rezultatul testul..findca azi dimineata am avut un mic chegulet de sange...si ma gandesc ca nu s-a fixat cum trebuie si am pierdut-o

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari