Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ionella89's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.12.2013
    Postari in forum
    6
    L-am facut si pe al 4-lea tot astazi pe la ora 14 si iar mi-a iesit acea linie usor sesizabila...foarte curios.Acum nu mai am acele dureri de ciclu, in schimb imi simt sanii destul de mari si putin durerosi.Am sa fac totusi si testul la sange ca sa nu existe nici un fel de dubiu si asa cei de la laborator mi-au zis sa fac testul dupa 6-8 zile de intarziere, si pt ca ciclul trebuia sa-mi vina pe 21 trebuie sa mai astept.Eu ziceam daca tot mai am sa-mi pun la incercare asteptarea sa o las pana la sfarsitul lunii sa fiu sigura ca nu vine luna asta desi dureri nu mai am.Am avut dureri doar in primele zile cand trebuia sa-mi vina dar de atunci nu mai am, atat mai simt cate o intepatura slaba in zona ovarelor.A si nu mai zic de o stare de somnolenta in timpul zilei de imi vine sa adorm in scaun.
    Modificata de ionella89; 25.01.2014 la 19:53:46.

Membru inregistrat la
    31.12.2013
    Postari in forum
    6
    Foarte curios... azi dimineata mi-a aparut o sangerare, trebuie sa vad cat ma tine sa-mi dau seama despre ce e vorba dar ce ma face sa-mi pun semn de intrebare e de ce a aparut linia 2 la testele care leam facut.Nici nu stiu cum sa procedez...Are cineva vreo idee?O duminica frumoasa!

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de ionella89 Vezi mesajul
    L-am facut si pe al 4-lea tot astazi pe la ora 14 si iar mi-a iesit acea linie usor sesizabila...foarte curios.Acum nu mai am acele dureri de ciclu, in schimb imi simt sanii destul de mari si putin durerosi.Am sa fac totusi si testul la sange ca sa nu existe nici un fel de dubiu si asa cei de la laborator mi-au zis sa fac testul dupa 6-8 zile de intarziere, si pt ca ciclul trebuia sa-mi vina pe 21 trebuie sa mai astept.Eu ziceam daca tot mai am sa-mi pun la incercare asteptarea sa o las pana la sfarsitul lunii sa fiu sigura ca nu vine luna asta desi dureri nu mai am.Am avut dureri doar in primele zile cand trebuia sa-mi vina dar de atunci nu mai am, atat mai simt cate o intepatura slaba in zona ovarelor.A si nu mai zic de o stare de somnolenta in timpul zilei de imi vine sa adorm in scaun.
    Ionela, sfatul meu ar fi sa-ti faci analizele de sange asa cum ti-am spus eu, cat mai repede. Este foarte important pentru sanatatea si linistea ta.
    Ai cumva dureri? Ai mai facut vreun test?

Membru inregistrat la
    31.12.2013
    Postari in forum
    6
    Cand eram copil si abia imi venise problemele aveam dureri mari de fiecare data, dar dupa ce am luat anticonceptionale nu am mai avut dureri decat foarte putin inainte de ciclu pe care le suportam foarte bine.In schimb acum.....imi vine sa ma urc pe pereti de durere. Azi n-am mai facut test ca am vazut ca mi-a venit....acum nu stiu ce sa fac....test la sange mai are rost chiar daca mi-a venit...

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de ionella89 Vezi mesajul
    Cand eram copil si abia imi venise problemele aveam dureri mari de fiecare data, dar dupa ce am luat anticonceptionale nu am mai avut dureri decat foarte putin inainte de ciclu pe care le suportam foarte bine.In schimb acum.....imi vine sa ma urc pe pereti de durere. Azi n-am mai facut test ca am vazut ca mi-a venit....acum nu stiu ce sa fac....test la sange mai are rost chiar daca mi-a venit...
    Offf, nu stiu ce sa spun...Eu iti spun sincer de ce am insistat asupra testului...Acum vreo trei luni m-am operat de extrauterina si in salon cu mine era o doamna care se operase de asemena de extrauterina si mi-a spus ca si-a facut mai multe teste, unul iesea pozitiv, altul iesea negativ si tot asa pana in saptamana a saptea cand si-au dat seama doctorii ca este extrauterina.

Este posibil sa fi fost un avort menstrual daca ar fi sa credem testele pozitive. Cum sunt durerile? Te doare doar intr-o parte? Sau te doare peste tot inclusiv spatele?. Imi pare rau (am trecut si eu prin asa ceva).

Oare nu poti sa-l suni pe doctor si sa-i povestesti cum a fost?

Floricica Nou Venita DC2012's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2013
    Postari in forum
    106
    Buna fetelor! Alinatxxx si noi ne dorim un bebe, dar d-na dr ne-a recomandat sa ne jucam macar din 2 in 2 zile ca sa aibe timp sa se maturizeze jucausii si asta in perioada fertila si cea de ovulatie. Daca e mai des nu stiu daca poate fi... Eu am facut tratament 3 luni cu utrogestan pentru o dereglare hormonala (amenoree secundara) si luna asta a fost prima fara tratament, si am avut cm de 36 zile. Abia a trecut menstra, mai astept cateva zile sa treaca si o sa incep sa fac teste de ovulatie in fiecare zi. Mi-a spus sa le fac dupa ora 14, asta pentru ca nu stiu cate zile are cm al meu, pt ca nu e regulat, si nu stiu nici daca se produce ovulatia in fiecare luna. trebuie sa luati in calcul si aceste aspecte. Mi-a mai spus sa incep sa iau vitamine din compexul B si acid folic deja, nu face rau chiar si inainte de fecundatie...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari