Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ralukuutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2014
    Postari in forum
    177

Sarcina sau nu?

Buna ziua,
    Am si eu o intrebare: daca pe data de 05.01.2014 am fost la ovulatie si am facut dragoste cu sotul meu e posibil sa fi ramas insarcinata? De vreo 3-4 zile am niste dureri de sani urate,am avut niste crampe prin burta de numa numa-,parca mananc mai mult ca de obicei si mai am si niste scurgeri albe spre galbui.oare sa imi fac sperante? pe cand ar trebui sa imi fac testul de sarcina?
    VA MULTUMESC SI ASTEPT CAT MAI REPEDE UN RASPUNS!

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Posibil este... dacai ai cm regulat si ovulatia in z14, dupa calculele mele ar trebui pe 19 sa vina uratii. Durerile de sani si crampele sunt atat semne ale cm cat si ale sarcinii. Asteapta sa vezi daca vine cm sau nu, sau mergi si fa un BetaHcG desi s-ar putea sa fie prea repede.

Numai bine iti doresc!

A, si scurgerile alea daca sunt galbui si au si miros cred ca ar trebui putin investigate.

Floricica Nou Venita ralukuutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2014
    Postari in forum
    177
    Multumesc mult de raspuns...scurgerile sunt fara miros,mentionez ca inainte de venirea urateilor pe mine ma durea doar spatele fara durere de sani sau crampe prin burta....sper sa numai vina urateii luna asta

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Citat Postat de ralukuutza Vezi mesajul
    Multumesc mult de raspuns...scurgerile sunt fara miros,mentionez ca inainte de venirea urateilor pe mine ma durea doar spatele fara durere de sani sau crampe prin burta....sper sa numai vina urateii luna asta
    Raluca, sa dea Dumnezeu sa fie cum doresti tu! Daca doresti te asteptam in "Discutii libere..."

Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    Buna Ralukuutza...Eu am fost la ovulatie pe data de 3 ian 2014...menstruatia trebuia sa vina de 17...si nu a mai venit...dar de pe la 13 ian am inceput sa fiu graoznic de balonata,sa urinez des si sa fiu fiu somnolenta si sa am acele scurgeri alb-galbui...Cand am vazut pe data de 17 ca nu a venit"nimic" am intrat la banuieli...mai ales ca pe data de 16 am avut doar 2 firisoare maronii-rosietice...Pe data de 18 am facut un prim test de sarcina(nu am avut rabdare sa stept macar 1 sapt)...care a iesit negativ...pe 19 am facut un alt test de sarcina(am luat Surecheck...asta stiu ca e mai sensibil,detecteaza mai repede) care a iesit pozitiv...pe 20 am facut un alt test de sarcina care a iesit tot pozitiv,desi nici unul nu l-am facut din prima urina,ci dupamasa...asa ca am decis sa merg la un control...si chiar pe 20 seara am fost la d-na doctor....care la echo a zis k se vede un punct negru mic pe fundul uterului...dar nu-mi poate zice ,inca, 100% ca e sarcina....dar in baza testelor si a simptomelor corelate mi-a pus diagnosticul de sarcina de 4 saptamani. Mi-a dat sa fac un bhcg din sange,a carui valoare a iesit 394.2...si d-na doctor a zis ke buna valoarea...acum a ramas sa repet echo la o sapt dupa primul echo...la care sper ca toate sa fie bn...b-b-ul sa fie la locul lui si sa fie toate bn si frumoase in continuare....iti doresc sa ai parte si tu de tot ce iti doresti...numai bine :)

Floricica Novice alinatxxx's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2010
    Postari in forum
    349
    Buna,Mosmonica, cand ai avut ultimul cilul si la cate zile iti vine? la mine a fost pe 13 dec si e neregulat. in ultimile 3 luni vine la 30-42 de zile, asa mai avea doar azi de asteptat sa vad daca vine. am avut contacte pe 25, 26, 27, 28, dec si 1 , 2 , 3 ian. nu stiu daca eram la ovulatie. pe data de 7 si 8 ianuarie am avut o mica scurgere roz maronie, de atunci iau utorgestan un ovul seara...apoi multe zile m am simtit rau, greata varsaturi, dureri de burta, crampe dureri de mijloc si sani dar mai rau seara ma dor sanii. acum am ramas doar cu durerea de burta, mijloc si sani. am facut un test pe 15 ian -negativ, pe 19 fff slab pozitiv, iar ieri pe 22 mi a iesit negativ....ce sa fie? sa mai sper la o sarcina buna?

Floricica Nou Venita ionella89's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.12.2013
    Postari in forum
    6

Insarcinata sau nu?Sa ma bucur sau nu?

Buna ziua!Nu stiu ce sa mai cred! Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
    Am facut un test a 2a zi de intarziere a ciclului si a iesit asa...(prima imagine)
    Mentionez ca acesta l-am facut la ora 16.
    A doua zi am mai facut unul sa fiu eu sigura ca nu ma minte pentru ca imi doresc un bebe si nu stiu ce sa fac sa ma bucur sau nu.deci al 2lea test arata asa...(a2a imagine).
    Si azi dimineata la prima ora am zis sa fac ca la carte cu prima urina...mi-a iesit asa..(a3a imagine).
    Am vrut sa-l mai fac si pe ultimul sa fiu eu convinsa inainte sa ma duc sa fac acel test la sange.ce parere aveti ca in capul meu nu stiu ce mai e acum.Eram asa de bucuroasa cand am vazut a 2a liniuta...nu mai spun sotul meu.Ce sa fac sa mai fac un test? sau nu?sunt sau nu insarcinata?Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?A...si am uitat sa spun ca a doua linie la primele a iesit intre 5 si 10 min asa cum scrie pe cutiile testelor sa citim raspunsul.
    Imagini atasate

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de ionella89 Vezi mesajul
    Buna ziua!Nu stiu ce sa mai cred! Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
    Am facut un test a 2a zi de intarziere a ciclului si a iesit asa...(prima imagine)
    Mentionez ca acesta l-am facut la ora 16.
    A doua zi am mai facut unul sa fiu eu sigura ca nu ma minte pentru ca imi doresc un bebe si nu stiu ce sa fac sa ma bucur sau nu.deci al 2lea test arata asa...(a2a imagine).
    Si azi dimineata la prima ora am zis sa fac ca la carte cu prima urina...mi-a iesit asa..(a3a imagine).
    Am vrut sa-l mai fac si pe ultimul sa fiu eu convinsa inainte sa ma duc sa fac acel test la sange.ce parere aveti ca in capul meu nu stiu ce mai e acum.Eram asa de bucuroasa cand am vazut a 2a liniuta...nu mai spun sotul meu.Ce sa fac sa mai fac un test? sau nu?sunt sau nu insarcinata?Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?A...si am uitat sa spun ca a doua linie la primele a iesit intre 5 si 10 min asa cum scrie pe cutiile testelor sa citim raspunsul.
    Buna dmineata!
    Ce alte simptome mai ai? Te doare ceva? Ai scurgeri?
    Ce pot sa-ti spun este ca daca testul a iesit slab pozitiv, inseamna ca a existat hormonul in sange. Poate ar trebuie sa mergi sa faci totusi bhcg, unul azi si unul luni daca cel de zi este pozitiv.

Floricica Nou Venita ionella89's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.12.2013
    Postari in forum
    6
    Citat Postat de luss Vezi mesajul
    Buna dmineata!
    Ce alte simptome mai ai?
    Buna!
    Simptome ...balonari, am avut si acele dureri de ciclu dar acum m-au lasat mai simt ca niste intepaturi in zona ovarelor si niste dureri de cap care de ieri pana azi nu m-au lasat, acum nu stiu daca se trag toate de la asta sau nu.scurgeri normale...nu am avut acea sangeriare de nidatie, dar am auzit ca nu e o regula.Cum am zis am facut dimineata testul si nu a iesit, dar am fost si am schimbat am luat unul banal tip caseta...farmacista a zis ca e bun si l-am facut si a iesit iar cu linia 2 foarte stearsa.Nu stiu ce sa cred.Dar ca sa nu ajung sa ma stresez am sa las sa vad pana la sf lunii sa vad care este treaba cu ciclul meu si daca nu vine vineri fac cun bhcg, pentru ca din testele astea nu stiu ce sa mai inteleg. Multumesc pentru raspuns!O zi frumoasa!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Al treilea test arata negativ clar, primele doua nu stiu ce sa spun, si mie mi s-a intamplat sa fac test si sa iasa asa cu o umbra de a doua liniuta, desi sansele sa fi ramas erau aproape zero, si bineinteles ca nu eram insarcinata cum s-a dovedit la analiza de sange.

Floricica Novice alinatxxx's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2010
    Postari in forum
    349
    Buna, se poate sa fie sarcina daca ti au iesit asa 3 teste....ultimul ma pune ma mine pe ganduri ca a iesit negativ.....fa o analiza de sange..la urgente
    la mine a fost asa...toate simtomele...sangerare care am zis eu ca e de nidatie....test la fel ca primul al tau ff slab pozitv....urmatorul negativ...dureri mari de ovare si mijloc, ameteala, greata,,,am fost aseara la urgente ca m am speriat imi incepuse sa curga si sange..putin cantitativ,,,,pt ca nu am fost la ginecologie, m am vazut un chirurg care apus diagnostic,,,sarcina extrauterina i trompa dreapta nerupta...m a tremis cu salvarea la Maternitatea Bucur....m a consultat, mi a facut test de sarcina tot negavit...mi a facut eco...am stat acolo mai bine de 2 ore,,,,ca sa zica ca e ceva dar ca nu crede ca e sarcina de nici un fel...am facut azi de dimineata analiza la sange la urgente,,,,se incadreaza la felei cu cilu...am sunat la medic...deci nu e sarcina ,...se vedea un folicul fff mare care o sa se elimine acum cu menstra,,,,acum mi a venit mai mult...mai am dureri dar ca la clclu, suportabile....
    deci concluzi...poate sa fie sarcina, dar e ff bine sa faci un beta hcg sa vezi unde te incadrezi..si apoi neaprat daca e pozitiv*crescut( un eco,,,,,
    succes

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari