Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sirushi's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2012
    Postari in forum
    3

Sarcina sau menopauza?

am 42ani.ultimulCMa fost pe4nov 2012 astazi 10dec inca nu a aparut! sant insarcinata sau am intrat in menopauza?

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    menopauza e cam repede...fa-ti un test sau mergi la un ginecolog cel mai bine

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Poate sa nu fie nici una, nici alta. Pot fi o sumedenie de cauze pentru care ti-a intarziat. Si de la stres, si de la medicamente, si de la alimentatie, vreun chist ovarian sau alte probleme de sanatate. Daca ar fi sarcina, ai putea sa iti faci un test, ar cam trebui sa iasa pozitiv.

mada_lyna
    Guest
    menopauza nu se instaleaza asa brusc. un test de sarcina nu ti-ar strica. dak nu sunt 2 liniute, atunci un consult . sau pur si simplu, o dereglare, o raceala , in fine.
    si mie mi s-a intimplat acum cativa ani buni si credeam(speram) ca sunt graviduta ,dar era pur si simplu o intirziere.

Membru inregistrat la
    10.12.2012
    Postari in forum
    3
    va multumesc ptr raspunsuri! am sa astept pina pe15 dec cand voi face testul. sarbatori super fericite!!!!!

Membru inregistrat la
    10.12.2012
    Postari in forum
    3
    multumesc!mi e cam frica de menopauza ptr ca inca nu sant mamika!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari