Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita flori0988's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2012
    Postari in forum
    5

Sarcina?

buna ziua,am o intrebare daca ma poaate ajuta cineva.....luna asta me-a venit cm pe 9,normal trebuia a-mi vina pe 12,dar acu 6 zile am avut o pierdere mica intr-o zi,foarte putin si am avut niste mancarimi ale sanilor,alte semne asi putea spune k ma doare capul ingrozitor de cateva zile,ovarele si un pic spatele.poate fi vb de o sarcina sau sunt eu prea fixata.sa fac un test cred k e prea devreme si nu asi vrea sa raman dezamagita din nou.multumesc

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Un test de urina cu siguranta nu iti va da un raspuns in ziua 21 a CM, pt asta trebuie sa mai astepti vreo 2 saptamani. Daca nu mai ai rabdare, mergi peste cateva zile si fa un test de sange. Acum 6 zile ai avut o sangerare?adica in ziua a 15-a? cand a avut loc ovulatia? acea mica sangerare de nidatie care mai apare din cand in cand la femeile insarcinate are loc la 6-7 zile dupa conceptie, cand se fixeaza embrionul in peretele uterin, deci la tine nu cred ca e vorba de asta. Sarcina nu da dureri de cap la propriu, cel putin eu nu am auzit pana acum de dureri de cap ingrozitoare ca fiind simptom al sarcinii. Sanatate si sa fie asa cum iti doresti!

Floricica Nou Venita flori0988's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2012
    Postari in forum
    5
    pe 21-22 a avut loc ovulatia iar aceea pierdere am avut-o pe 23....dar sper sa fie bine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari