Ultimele discutii din forum
    r
    r este offline.
    Floricica Nou Venita r's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2010
    Postari in forum
    2
    Buna. . . Mi-am inceput viatza sexuala acum cateva zile si am sangerat foarte mult,dp 3 zile am continuam sa elimin o substanta maronie. Ce credeti ca poate fi?! Sunt foarte ingrijorata

astept un raspuns!

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Buna, stai linistita, este normal. . Este bine totusi sa mergi la un dr. Acum ca ti-ai inceput viata sexuala, sunt multe lucruri pe care trebuie sa le stii si cel mai bine ti le poate explica un dr! Substanta maronie pe care o elimini este sange ramas in vagin. . .

r
    r este offline.
    Floricica Nou Venita r's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2010
    Postari in forum
    2
    Iti multumesc mult de raspuns!!!

Floricica Nou Venita alec55a's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2009
    Postari in forum
    72
    Buna! Sangerarea dupa dezvirginare este o problema pe care o intampina multor fete....Unele fete sangereaza iar altele nu...se pare ca tu faci parte din prima categorie.

Motivele pentru care ai sangerat pot fi:

1. Din cauza ca preludiul a fost insuficient sau penetrarea a fost violenta.
    2. Din cauza formei, grosimii sau rezistentei sporite a himenului.

In situatii normale, sangerarea este usoara (mai usoara decat in cazul sangerarii menstruale) si poate pata lenjeria sau absorbantul timp de cateva zile (maxim 4 zile consecutive).

ATENTIE! Daca sangerarea este abundenta (hemoragie), daca dureaza mai mult timp, daca apar dureri puternice sau daca actul sexual nu s-a terminat cu dezvirginare (deflorare partiala), mergi de urgenta la un consul ginecologic.

Sper ca ti-au fost de ajutor informatiile...Si inca o chestie...in functie de stadiul in care se afla himenul, s-ar putea sa mai sangerezi si dupa inca 2, 3 acte sexuale, pana se cicatrizeaza.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari