Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita soboleva_iulia's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2009
    Postari in forum
    1
    Am o problema , nu pot intelege cind am ovulatia ...... si chiar atunci cind sunt excitata nu simt mult lichid in vagin e mai mult sec .....care ar putea fi cauza o patologie ? or ceva psihilogic

Floricica Novice stefana-ecaterina's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2009
    Postari in forum
    347
    draga mea,ovulatia este cand temperatura creste peste 37..atunci poti sa ramai insarcinata,din cate stiu eu...in rest,nu cred ca trebuie sa te streseze foarte mult faptul ca nu simti mult lichid inauntru vaginului,in timpul actului sexual,pentru ca nu toata lumea se "umezeste".sfatul meu e sa te relaxezi total in timpul actului sexual,sa-ti creezi in mintea ta o lumea doar a ta si a partenerului :)

Floricica Novice stefana-ecaterina's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2009
    Postari in forum
    347
    buna tuturor! sunt noua pe aici,sper sa ma descurc ...as vrea sa vorbim despre tot ne "framanta" si ne da de gandit...

Floricica Nou Venita love's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2009
    Postari in forum
    30
    Draga iulia,daca ai ciclu regulat,ovulatia zic eu ca incepe in ziua a-10-a,iar maxima este in ziua a-16-a,deci ferestete din ziua a 10 pana in a 16!
    La mine asa este!
    Iar ca sa iti dai seama ca esti la ovulatie,pe chilot ai niste scurgeri ca si albusul de ou,ca sa fi mai sigura sparge un ou in farfurie si vezi ca se aseamana ,asta ca sa/ti dai seama cum arata,iar cand e maxima scurgerile sunt si mai mari,poti vedea si cand te speli intravaginal!
    Eu de ex cand sunt la ovulatie dorinta de a ma culca cu sotul e mai mare!
    Bafta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari