Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Problema feminina-un remediu naturist?!

Dragele mele,am nevoie de un sfat am dureri cumplite de burta(cm),mi-a venit cu intarziere mare 45 zile si efectiv pic din picioare si curge ff mult stiu ca exista un remediu naturist dar nu mai stiu exact care,parca cretisoara nu stiu...sunt la servici si nu pot sa ma ridic de pe scaun fara sa simt ca fac pe mine((( mie asa rusine dar am nevoie de sfaturi urgent.Am deobicei cm neregulat si ma tine 7 zile fix (primele 3 criminale).Am fost la doctor si am ovare micropolichistice si deaia cica am asa ceva si mi-a dat antibebe dar eu nu i-au ca imi fac mai mult rau ((((( ceva naturist vreau multumesc

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Noi beam ceai de coada soricelului,dar beam zilnic pana sa ne vina ciclul menstrual.Incearca sa iti faci si acum daca ai de unde cumpara,este foarte bun desi gustul nu e chiar asa placut(noi il beam neindulcit).

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    si eu sunt la fel, desi la mine e regulat... cand aveam uniforma cu pantaloni albi credeam ca mor, nu ma asezam 8 ore pe scaun de teama de a ma ridica si nici atunci nu eram sigura ca nu voi pati ceva... e tare neplacut... si nu am ovare polichistice, nimic... doare ereditatea, am mostenit-o pe mama...s ima anemiez atat de tare dupa, ca am nevoie de supliment de fier. asa am fost toata viata, mai putin perioada in care am luat anticonceptionale..
    de cand sunt in Spania uneori, cand imi aduc aminte, fac urmatoarea infuzie:
    frunze de stejar - 20 g
    coada calului - 20 g
    urzica - 1 lingurita
    torni peste ele 1/2 l apa clocotita si lasi sa se infuzeze 10 minute.
    se bea o cana dimineata si una dupa amiaza, din prima zi a ciclului pana in ultima. efectul il au primele 2 ingrediente, urzica se adauga pentru continutul mare de fier. efect are si destul de vizibil, numai ca uneori uit sa imi fac din cauza orarului si atunci iar apar problemele... si acum sunt la fel, noroc ca maine e sarbatoare si nu lucrez...
    sper sa-ti fie de folos...

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Va multumesc,m-am pus pe picioare cu branca ursului si cu ceai de cretisoara si coada soricelului...este ff ok acum fara dureri -doamne ce bine este..)))).Eu branca ursului am mai luat cand am ramas gravida,si mi a facut ff bine am luat 1 luna continu,acum voi lua doar 14 zile (sper sa mi-l regleze).

Floricica Nou Venita mad.ducu's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2012
    Postari in forum
    12
    buna Cryssa. Am vazut ca ai zis mai sus ca ai luat ceai de Branca Ursului cand ai ramas insarcinata... te-a ajutata sa ramai insarcinata sau ai luat dupa ce ai ramas? Intreb caci si eu am probleme de fertilitate si gine mi-a zis sa beau ceai de branca ursului.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari