Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita doinasmundeac's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2012
    Postari in forum
    1

Pot ramine insarcinata daca am avut relatii in timpul ciclului?

ajutatima va rog frumos,,,ciclul mi sa inceput pe 30 noembrie,,de obicei am ciclu regulat care dureaza in medie 4 zile,,pe 2 decembrie seara am intretinut relatii neprotejate cu sotul meu dupa care am facut o bae ferbinte,dupa aceasta ciclul meu sa intrerupt(deci nu mai am scurgeri).Abia astazi 3 noembrie la amiaza treptat ciclul incepe sa revina,ce poate fi asta,,si din ce motive .DAr cel mai important as putea sa ramin insarcinata??????sunt profund recunoscatoare celor care ma vor ajuta

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    pffff......trecand peste sfaturi de igiena....da, poti ramane insarcinata...pt ca nu mereu ovulatia are loc dupa cm...si cel mai probabil s-a intrerupt de la baia fierbinte.....iar acum se reia!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    E posibil dar e putin probabil.

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Este posibil sa raman insarcinata in timpul menstruatiei? | Copilul.ro
    Gasesti aici toate informatiile de care ai nevoie.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Foarte putin probabil, daca nu chiar imposibil, tinand cont ca menstra are rolul de a elimina rezultatele unei ovulatii (!!!!), deci trebuie sa apara DUPA. ca sa fii gravida, ar trebui ca ovulatia sa fi aparut cu 2 zile (cel mult!!) inainte de ziua menstruatiei in care te-ai bagat in asternuturi cu sotul, sau la cel mult 4 zile dupa!! Putin probabil, aproape imposibil!! Ar trebui sa ai un noroc chior! Dar mai apoi, luand de baza si cazul meu, totul este posibil. Eu am ramas din prima luna de incercari, in primele 7 zile de hankie-pankie, fara nici un tratament, cu cel cu care abia ma hotarasem sa raman!!
    Modificata de dalicris; 03.01.2013 la 13:25:20.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Dra tu pana la urma, nu vrei un copil? Sau nu am inteles eu bine?
    Modificata de dalicris; 03.01.2013 la 13:23:24.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari