Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alymada's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2013
    Postari in forum
    1

Posibila sarcina?

Buna ziua dragi mamici si burtici, am o nelamurire si as dori daca se poate sa ma lamuriti. Incep cu inceputul: 1.la inceputul lunii am avut contact neprotejat,iar in 16 trebuia sa imi vina menstruatia,care nu a vrut sa apara,ieri a avut din nou loc un contact neprotejat cu eliminare de spermatoizi in vagin,iar azi dimineata am observat un lichid maroniu pe lenjerie dupa care a aparut dureri abdominale si cateva pete de sange.2. E posibila o sarcina sau e vorba de altceva? Tin sa mentionez ca nu am avut ciclul regulat in ultimele 2 luni

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Cel mai bine ar fi sa iti iei un test de sarcina sau sa mergi la control ca sa sti sigur daca este vorba despre bebe.Bafta,sa fie asa cum iti doresti

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de alymada Vezi mesajul
    Buna ziua dragi mamici si burtici, am o nelamurire si as dori daca se poate sa ma lamuriti. Incep cu inceputul: 1.la inceputul lunii am avut contact neprotejat,iar in 16 trebuia sa imi vina menstruatia,care nu a vrut sa apara,ieri a avut din nou loc un contact neprotejat cu eliminare de spermatoizi in vagin,iar azi dimineata am observat un lichid maroniu pe lenjerie dupa care a aparut dureri abdominale si cateva pete de sange.2. E posibila o sarcina sau e vorba de altceva? Tin sa mentionez ca nu am avut ciclul regulat in ultimele 2 luni
    E posibil sa fi ramas insarcinata.ar fi fost per ta de ovulatie.depinde de cat de regulat e cm.Acea sangerare ar putea fi cea de nidatie.chiar daca mi se pare cam tarziu.si totodata poate fi semn de vreun fibrom.de vreo infectie.de vreo rana etc. De aceea iti recomand control medical cat mai curand.Sanatate si te asteptam cu vesti.
    Modificata de GeorgianaR; 28.09.2013 la 14:42:03.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari