Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rjulia's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.01.2013
    Postari in forum
    3

Posibila sarcina?

buna,

in ultima luna am inceput un tratament cu androcur si mastodynon recomandat de medicul endocrinolog.Pana acum cm era la 28 zile, perfect regulat. Acum a intarziat iar in prima zi am facut testul de sarcina. Insa a iesit doar o liniuta. Ce oare poate intarzia cm cu cca 3-4 zile( cel putin pana acum). Multumesc!

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Daca testul e negativ e clar ca nu e sarcina; la mine au aparut 2 liniute chiar inainte de data la care trebuia sa vina CM

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Meprincipessa, da-mi voie sa te contrazic. Daca tu ai avut un test de sarcina pozitiv mai devreme de data la care trebuia sa iti apara menstruatia, asta nu inseamna ca este o regula si trebuie sa fie la fel la fiecare posibila gravida.
    Poate la tine hormonul de sarcina a fost la un nivel mai ridicat sau poate testul a fost mai sensibil.

Rjulia, nu stiu daca medicamentele pe care le-ai luat iti pot influenta activitatea hormonala si implicit sa iti intarzie menstruatia.
    In legatura cu testul de sarcina, in faza incipienta a unei sarcini e foarte posibil sa iasa negativ. Repeta-l zilele astea, dimineata, cu prima urina. Daca a doua liniuta iese chiar si fff vaga, esti insarcinata; daca nu, poti face o analiza la sange (b-Hcg) care nu da gres.
    Iti doresc sa fie asa cum vrei tu!

Floricica Nou Venita anastasia1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2012
    Postari in forum
    152
    Meprincipesa, si eu zic ca nu prea ai dreptate...ceea ce a zis Anna e foarte corect...tu ai fost o norocoasa ca s-a positivat testul asa de repede ca la majoritatea femeilor abia se pozitiveaza dupa cateva zile bune de la intarziere.

Floricica Nou Venita anastasia1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2012
    Postari in forum
    152
    Rjulia si eu zis sa repeti testul, cu prima urina de dimineata si sa iei un test de sarcina bun ca detecteaza sarcina mai repede...parerea mea...cat despre medicamente nu ma pricep. Sanatate multa si noroc.

Floricica Nou Venita rjulia's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.01.2013
    Postari in forum
    3
    Multumesc mult pentru raspuns!
    Toate cele bune!

Floricica Nou Venita kikoo's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2013
    Postari in forum
    3
    buna .. am si eu o intrebare ... trebuia sa imi vina menstruatia pe 19 dec ...am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv , ma dor sani ingrozitor , spatele , burta ( uneoari am mici arsuri ) , am greturi dimineata si uneori noaptea , intrebarea este , cat de sigur este testul de sarcina sa il repet ?
    Modificata de kikoo; 17.01.2013 la 07:56:29.

Floricica Avansata al3ssia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2012
    Postari in forum
    1.387
    kikoo eu am facut u singur test de sarcina si a iesit pozitiv,eu stiu ca st sigure,dar daca vrei mai repede odata testul sa fii sigura...desi eu zic ca este un bebe mic acolo in burtica...tu nu`ti doresti sarcina sau...??

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Daca e pozitiv, atunci esti................

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari