Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AnetaMose's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2012
    Postari in forum
    6
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    aneta ia zii esti sau nu?ai facut vreo analiza?chiar sunt curioasa de aceea linie.tiam zis eu nu am avuto deloc,dar stiu ca nu prea e posibil sa apara asa devreme,dar cine stie...asteptam vesti bune,ca vad ca iti doresti mult,incat tiai putea inchipui niste dureri de gravida,dar aceea linie chiar nu cred ca ai putea sa tio imaginezi decat daca tiai desenato ceea ce ar fii stupid
    Pai in data de 16 ma programat la medic pt ca voi merge la particular ...dar indata ce voi primii raspunsul va voi spune!!Promit....Si da e adevarat imi doresc un copil..desi pot spune ca inca sunt tinerica...am si o oarecare teama in mine..dar sunt de parere ca toate au inceput in viata si totul se invata...si orice ar fi orice s-ar intampla sunt contra avoturilor din toate pnct d vedere!!

Floricica Nou Venita AnetaMose's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2012
    Postari in forum
    6
    Citat Postat de andragrig Vezi mesajul
    Ce spui tu poate fi si o "insemnare",adica iti curge putin sange pt ca se prinde placenta de uter, la mine a fost putin si asta pe la 7-8 sapt,la alte persoane poate tine chiar cat o menstra 5 zile depinde de organism....dar pentru linistea ta cel mai bine te vede un doctor...de multe ori simptomele de la o dereglarea hormonala se confunda cu sarcina pentru ca si sarcina tot prin hormoni iti dai seama de ea...Multa bafta!
    Eu daca ar exista posibilitatea sa fiu insarcinata,as avea circa 6saptamanii...''Ciclul'' era deschis avea o total alta culoare fatza d cel normal...probabil a fost aceea insemnare de care vb tu...:) Sunt nerabdatoare sa aflu rezultatul!!

Floricica Nou Venita ralu_alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2011
    Postari in forum
    94
    Buna! Sa va spun povestea mea?Eu in 2010 am avut 2 avorturi,primul in martie ,de ziua mea si al 2-lea in iulie cand eram in vacantza ,acasa in romania.Eu nu am avut nici o simptoma nici la prima nici la a doua sarcina...bine ca prima sarcina a fost avort spontan,nu a durat nici 1 luna si la a doua am ajuns la urgentza la maternitate direct in sala de cezariana ( operata de cezariana, avand sarcina extrauterina si cu risc de moarte in 2 ore ) dar asta a trecut. De atunci am stat un an pe dreapta ,fara sa ne gandim la bb ,de anul trecut din septembrie ,in fiecare luna numar zilele sa vad cand sunt cele fertile si nimik. Luna asta mi-am luat test de fertilitate CLEAR BLUE .pe deta de 3-4 am fost la fertilitate...deci ,pe treaba si noi...acum asteptam sa vedem ce se intampla.Chestia este ca am niste dureri de sani fff mari si mai am si o scurgere albicioasa,ca mi se pare ca sunt tot timpul uda ,aaa si mai fac si pipi des,dar cred ca asta cu pipi,este de la frig, in schimb nu am nici un simptom. Ce credeti ,sunt sau nu insarcinata,imi doresc enorm un bb. VA PUP!

Floricica Avansata diana.raluk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    1.434
    Citat Postat de izabela09 Vezi mesajul
    buna. poate ma ajutati si pe mine cu o parere. am avut ultima menstruatie pe 9 ianuarie si ovulatia pe 23, perioada in care am avut relatii. ciclul il am de regula la 30 de zile si asta este a doua luna in care fac tratament cu gynease si am luat si fluomizin. trebuia sa imi vina ciclul pe 8 februarie, astazi suntem in 12 si pana acum nu am avut nici o sangerare. de vreo 3 saptamani am greturi, abia pot sa mananc, sanii ma dor si mi s-au marit mameloanele si am dureri ca si cum ar vrea sa imi vina ciclul. sambata seara mi-am facut un test de sarcina sure check si a aparut a doua liniuta dar este slab vizibila. e posibil sa fiu insarcinata? imi doresc un copil de foarte mult timp, de 2 ani de zile ma chinui sa raman insarcinata si am mai avut perioade cand am crezut ca sunt insarcinata si testele au iesit negative si nu vreau sa imi fac din nou sperante si sa fiu dezamagita
    buna!

de ce nu mai iei un test sa incerci acum ca au mai trecut cateva zile si sa-l faci cu prima urina. eu am facut 3 teste de sarcina pana sa ma programez la gine, primul a iesit negativ, apoi al 2-lea facut la 2 zile diferenta avea a 2-a linie aproape invizibila asa ca m-am hotarat sa incerc si cu clear-blue digital, e un test de sarcina digital, are un ecran si in cazul in care esti insarcinata pe respectivul ecran apare si in cate saptamani esti insarcinata. l-am gasit si in farmaciile din tara, era undeva pana in 18 lei.

Prueba de embarazo Clearblue digital con indicador de concepción

multa bafta!

Floricica Avansata diana.raluk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    1.434
    Citat Postat de ralu_alina Vezi mesajul
    Buna! Sa va spun povestea mea?Eu in 2010 am avut 2 avorturi,primul in martie ,de ziua mea si al 2-lea in iulie cand eram in vacantza ,acasa in romania.Eu nu am avut nici o simptoma nici la prima nici la a doua sarcina...bine ca prima sarcina a fost avort spontan,nu a durat nici 1 luna si la a doua am ajuns la urgentza la maternitate direct in sala de cezariana ( operata de cezariana, avand sarcina extrauterina si cu risc de moarte in 2 ore ) dar asta a trecut. De atunci am stat un an pe dreapta ,fara sa ne gandim la bb ,de anul trecut din septembrie ,in fiecare luna numar zilele sa vad cand sunt cele fertile si nimik. Luna asta mi-am luat test de fertilitate CLEAR BLUE .pe deta de 3-4 am fost la fertilitate...deci ,pe treaba si noi...acum asteptam sa vedem ce se intampla.Chestia este ca am niste dureri de sani fff mari si mai am si o scurgere albicioasa,ca mi se pare ca sunt tot timpul uda ,aaa si mai fac si pipi des,dar cred ca asta cu pipi,este de la frig, in schimb nu am nici un simptom. Ce credeti ,sunt sau nu insarcinata,imi doresc enorm un bb. VA PUP!
    imi pare rau pentru pierderile suferite!

la mine simptomele au inceput sa apara dupa saptamana a 5-a de sarcina. si eu am folosit prima data Clear Blue pt conceptie si a dat rezultate, dar din pacate n-am putut sa ne bucuram decat 2 saptamani de sarcina...
    eu sunt fana Clear Blue, de la ei am folosit si testele de sarcina digitale.

mult succes!

Floricica Nou Venita Gina26's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2012
    Postari in forum
    1
    salut am si eu o nelamurire eu am avut cm pe data de 12 ian si akm ar fi trebuit sa am pe data de 9 feb dupa socoteala mea dar ink nu mi a venit am dureri de sfarcuri, spate si in zona abdominala dar nu sunt sintome de cm ma m simtit cam rau cu stari de greata la orce fel de mancare oare am un bebe sau nu?'ast lamuriri plzzz
    Modificata de Gina26; 13.02.2012 la 22:22:38.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Daca nici macar un test de sarcina nu ai facut, noi de unde vrei sa stim daca esti insarcinata sau nu?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    izabela felicitari!asa a aratat si testul meu in a 8a zi.cu siguranta esti gravida.

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Citat Postat de AnetaMose Vezi mesajul
    Eu daca ar exista posibilitatea sa fiu insarcinata,as avea circa 6saptamanii...''Ciclul'' era deschis avea o total alta culoare fatza d cel normal...probabil a fost aceea insemnare de care vb tu...:) Sunt nerabdatoare sa aflu rezultatul!!
    Atunci iti doresc mult noroc si poate ne spui si noua rezultatul!

Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Citat Postat de ralu_alina Vezi mesajul
    Imi pare rau pentru pierdere stiu cum e,am trecut si eu prin asta.Cel mai bun sfat e sa faci un test de sarcina... simptomele de sarcina difera de la o sarcina la alta...secretia si treaba cu pipi des poate fi o raceala sau o infectie. Acum depinde si cand trebuie sa-ti vina menstra ca sapoti sa-ti dai seama... Mult succes!

Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Citat Postat de Gina26 Vezi mesajul
    salut am si eu o nelamurire eu am avut cm pe data de 12 ian si akm ar fi trebuit sa am pe data de 9 feb dupa socoteala mea dar ink nu mi a venit am dureri de sfarcuri, spate si in zona abdominala dar nu sunt sintome de cm ma m simtit cam rau cu stari de greata la orce fel de mancare oare am un bebe sau nu?'ast lamuriri plzzz
    Se spune ca daca CM intarzie mai mult de 10 zile atunci ar trebui sa-ti pui intrebari serioase...se poate sa fi insarcinata mai bine afli cu un test ca sa fi mai linistita...eu cand am ramas aveam ca simptome sensibilitate la nivelul sanilor,balonare,dureri usoare de ovare si de mijloc...greata a aparut pe la 8-9 sapt de sarcina,dar deja aflasem de bebe :D

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari