Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Balonata am fost in prima luna de sarcina si dureri abdominale si de spate am avut dar usoare , in rest dormeam foarte mult... Si la mine primul test de sarcina a fost negativ , dar eu simteam ca sunt insarcinata si am mers la medic . E posibil sa fii racita sau sa fii insarcinata. Mergi la medic si sa ne spui si noua ce ai facut !!!

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Scuza ma da linia care tu o vezi,mie mi se pare ca e de la pantaloni. eu cand am ramas insarcinata in loc de menstruatie mi a venit o pata maro spre rosu si am crezu k mi a venit cm, mi am pus absorbant si mi am vazut de treaba. insa am vazut ca este f putin , am zis k poate e prima zi , a 2 a zii a fost mult mai putin si sa oprit,ceva ciudat la mine care imi tine menstruatia 1 saptamana. un alt simptom a fost o pofta de mancare de necrezut,dintr-o pitsa care eu mancam 2 feli , din 8 mai lasam decat 2 .pe urma am luat un test care avea o cutie cu 2 teste , unul iesind negativ,altul pozitiv. era ata de confuza,a 2 a zii am luat alt test (alta marca) decat unul avea si a iesit TOT pozitiv. Ptr k era o sarcina neasteptata eu cam refuzam sa cred, ziceam k nu e adevarat,m am programat la un ginecolog care mi a confirmat sarcina de 6 sapt :o parca cazusem din cer. nu stiam daca sa ma bucur sau ...ce sa zic :)) sotul meu insa a fost foarte fericit.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    acum dupa ce am citi mai bine iti pot spune sigur ca nu esti.mai ales ca tia venit ciclu,care nu trebuie neaparat sa fie mai abundent.lini aceea pare a fii,dar eu nu am avuto deloc asa ca nu pot comenta,cu toate ca apar mult mai tarziu.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Eu zic ca este o dereglare hormonala, semnele ce apar inaintea menstruatiei fac parte din sindromul premenstrual, eu le am in fiecare luna(dureri de sani, se maresc, balonare,constipatie,moleseala etc), iar linia care a aparut la tine, nu-mi dau seama foarte bine dar e de la buric in sus cumva?pana sub sani? eu stiam ca initial apare din zona pubiana si urca pana la buric(si asta destul de tarziu in sarcina),iar de la buric in sus se observa cand deja burta este mare,prin ultimele luni(eu nu am avut deloc). Testele de sarcina se pozitiveaza de cele mai multe ori din prima zi de intarziere a menstruatiei(a 2-a linie apare mai slab, dar se vede clar ca exista).Sanatate!

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Eu una nu prea cred ca esti insarcinata desi cum au zis si fetele este posibil,as crede mai mult ca ai o dereglare sau ca ai racit jos...eu cand am ramas gravida am facut trei teste la perioade de 3-4 zile ca sa conving pt ca sunt unele teste care nu iti dau un rezultat bun..cele mai bune rezultate si concrete au fost la testele SureCheck.foarte bune...mai fa un test se poate sa fi gravida si sa-ti vina CM dar asta mai rar se intampla..o b-HcG costa in jur de 65 lei

Floricica Nou Venita AnetaMose's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2012
    Postari in forum
    6
    Da si eu parca simt ca sunt insarcinata tocmai de aia vreau sa merg la medic..:D...In legatura cu linia aia neagra nu este de la pantaloni georgiana20,o am de app 2 saptamanii si dc era de la haina observam :D...este de la buric spre zona pubiana.!! Si da andragrig poate fi si o dereglare hormonala ,tocmai de aceea v-am cerut voua,mamicilor parerea pt a-mi face o idee despre primele simtome ale sarcini...ideea e ca sanii nu s-au umflat inainte de menstruatie cu cateva zile ci cu 2 saptamanii inainte!! Miercuri o sa merg la medic sa vad despre ce este vorba mai exact ,doar ca balonarea,durerile de spate,umflarea saniilor si linia d p burta m-au dat peste cap...niciodata nu mi sa intamplat,de aceea banuiesc ca ar exista o sarcina!! iar menstra sa oprit acum seara...tinundu-ma 3 zile si umpland doar 1 tampon..alteorii folosind 3-4 app! va multumesc mult ca imi raspundeti!!:*:*

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    aneta ia zii esti sau nu?ai facut vreo analiza?chiar sunt curioasa de aceea linie.tiam zis eu nu am avuto deloc,dar stiu ca nu prea e posibil sa apara asa devreme,dar cine stie...asteptam vesti bune,ca vad ca iti doresti mult,incat tiai putea inchipui niste dureri de gravida,dar aceea linie chiar nu cred ca ai putea sa tio imaginezi decat daca tiai desenato ceea ce ar fii stupid

Floricica Nou Venita izabela09's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    78
    buna. poate ma ajutati si pe mine cu o parere. am avut ultima menstruatie pe 9 ianuarie si ovulatia pe 23, perioada in care am avut relatii. ciclul il am de regula la 30 de zile si asta este a doua luna in care fac tratament cu gynease si am luat si fluomizin. trebuia sa imi vina ciclul pe 8 februarie, astazi suntem in 12 si pana acum nu am avut nici o sangerare. de vreo 3 saptamani am greturi, abia pot sa mananc, sanii ma dor si mi s-au marit mameloanele si am dureri ca si cum ar vrea sa imi vina ciclul. sambata seara mi-am facut un test de sarcina sure check si a aparut a doua liniuta dar este slab vizibila. e posibil sa fiu insarcinata? imi doresc un copil de foarte mult timp, de 2 ani de zile ma chinui sa raman insarcinata si am mai avut perioade cand am crezut ca sunt insarcinata si testele au iesit negative si nu vreau sa imi fac din nou sperante si sa fiu dezamagita
    Imagini atasate
    Modificata de izabela09; 13.02.2012 la 12:16:19.

Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Citat Postat de izabela09 Vezi mesajul
    buna. poate ma ajutati si pe mine cu o parere. am avut ultima menstruatie pe 9 ianuarie si ovulatia pe 23, perioada in care am avut relatii. ciclul il am de regula la 30 de zile si asta este a doua luna in care fac tratament cu gynease si am luat si fluomizin. trebuia sa imi vina ciclul pe 8 februarie, astazi suntem in 12 si pana acum nu am avut nici o sangerare. de vreo 3 saptamani am greturi, abia pot sa mananc, sanii ma dor si mi s-au marit mameloanele si am dureri ca si cum ar vrea sa imi vina ciclul. sambata seara mi-am facut un test de sarcina sure check si a aparut a doua liniuta dar este slab vizibila. e posibil sa fiu insarcinata? imi doresc un copil de foarte mult timp, de 2 ani de zile ma chinui sa raman insarcinata si am mai avut perioade cand am crezut ca sunt insarcinata si testele au iesit negative si nu vreau sa imi fac din nou sperante si sa fiu dezamagita
    Testele Sure check pentru mine au fost mai clare decat doctorul...si eu au am facut o data un test si linia a doua a iesit dar foarte slaba...am asteptat inca 4 zile si am repetat testul si a doua oara a iesit chiar evidenta...iese asa doar daca sarcina e prea mica si nu poate fi detectata bine sau daca nu l-ai facut tu bine,dar mai degraba prima varianta...daca vrei sa te duci la doctor mai asteapta cel putin 2 sapt pt ca se poate sa nu o vada...nu vreau sa-ti dau sperante false la mine asa a fost..cel mai bine mai astepti cateva zile ca sa te convingi cu un alt test...o sarcina trebuie sa aiba cel putin 6 sapt ca sa poata doctorul sa-ti dea o veste buna,daca e mai mica sunt sanse sa-ti spuna ca nu esti...testele de sarcina detecteaza sarcina din prima sapt sau testele de sange b-HcG(cele din urma sunt exacte 100%)
    Multa bafta! Sa dea Domnul sa-ti se implineasca dorinta si sa fie bebe!

Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Citat Postat de AnetaMose Vezi mesajul
    Da si eu parca simt ca sunt insarcinata tocmai de aia vreau sa merg la medic..:D...In legatura cu linia aia neagra nu este de la pantaloni georgiana20,o am de app 2 saptamanii si dc era de la haina observam :D...este de la buric spre zona pubiana.!! Si da andragrig poate fi si o dereglare hormonala ,tocmai de aceea v-am cerut voua,mamicilor parerea pt a-mi face o idee despre primele simtome ale sarcini...ideea e ca sanii nu s-au umflat inainte de menstruatie cu cateva zile ci cu 2 saptamanii inainte!! Miercuri o sa merg la medic sa vad despre ce este vorba mai exact ,doar ca balonarea,durerile de spate,umflarea saniilor si linia d p burta m-au dat peste cap...niciodata nu mi sa intamplat,de aceea banuiesc ca ar exista o sarcina!! iar menstra sa oprit acum seara...tinundu-ma 3 zile si umpland doar 1 tampon..alteorii folosind 3-4 app! va multumesc mult ca imi raspundeti!!:*:*
    Ce spui tu poate fi si o "insemnare",adica iti curge putin sange pt ca se prinde placenta de uter, la mine a fost putin si asta pe la 7-8 sapt,la alte persoane poate tine chiar cat o menstra 5 zile depinde de organism....dar pentru linistea ta cel mai bine te vede un doctor...de multe ori simptomele de la o dereglarea hormonala se confunda cu sarcina pentru ca si sarcina tot prin hormoni iti dai seama de ea...Multa bafta!

Floricica Nou Venita izabela09's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    78
    parca mi-e si frica sa sper, am numai 5 zile de intarziere si conform calculelor mele as avea 4 sapt si 5 zile. ma gandesc ca de la pastilele alea nu are de ce sa imi intarzie pt ca alea sunt facute sa regleze ciclul menstrual si doctorita mi-a spus ca la sfarsitul tratamentului de 3 luni garanteaza ca o sa raman gravida. poate ca s-a intamplat mai devreme. sa dea domnu sa fie cu ochisori. maine dimineata o sa repet iar testul sa vad cum iese

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari