Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Niusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2013
    Postari in forum
    2

Ovulatie foarte tirzie!!!

Buna! sunt nou aici! Eu am un ciclu de 40-48 de zile,uneori si 2 luni nu am menstruatie,asa ca nu ma stresam si asteptam sa-mi vinaCm, ultimul CM a fost pe 6 noiembrie, pe 20 decembrie au inceput sa ma doara sinii, credem ca vine menstruatia ,dar nu a venit si un test de sarcina pe 25 a iesit pozitiv, am fost la eco dar nu se vedea nimic,medicul se temea sa nu fie extrauterina ca dupa cm ar trebui sa am 7-8 saptamini, si mi-a zis sa vin peste o saptamina.Si astazi fericire s-a vazut saculetul in uter si m-au pus termenul 4 saptamini, si beta Hcg corespunde. In urma cu un an am avut o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamini exact cu asa ovulatie, toate analizele sunt perfecte.
    Acum nedumerire mea este ca eu am ovulatie aproximatin in ziua 35, este posibil sa fie o sarcina normala dusa pana la termen cu asa ovulatie tirzie???? A mai patit cineva asa???

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    buna! nu inteleg de ce iti faci atatea griji din cauza ovulatiei. din moment ce bebele e acolo.....acum depinde doar de tine si de bebe sa duceti sarcina pana la sfarsit. nu stiu motivul pentru care ti s-a intrerupt sarcina trecuta, dar sigur nu era din cauza ovulatiei. din cauza ovulatiei tarzii, poti sa nu ramai insarcinata sau sa ramai dupa tratamente, ceea ce la tine nu e cazul. acum bebele e acolo, din moment ce analizele au iesit bine eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci griji. un bebe sanatos si puternic!

Floricica Nou Venita Niusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2013
    Postari in forum
    2
    Citat Postat de simonacio Vezi mesajul
    buna! nu inteleg de ce iti faci atatea griji din cauza ovulatiei. din moment ce bebele e acolo.....acum depinde doar de tine si de bebe sa duceti sarcina pana la sfarsit. nu stiu motivul pentru care ti s-a intrerupt sarcina trecuta, dar sigur nu era din cauza ovulatiei. din cauza ovulatiei tarzii, poti sa nu ramai insarcinata sau sa ramai dupa tratamente, ceea ce la tine nu e cazul. acum bebele e acolo, din moment ce analizele au iesit bine eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci griji. un bebe sanatos si puternic!
    Multumesc! prima sarcina nu se stie de ce s-a oprit in evolutie, medicul presupune ca fiind asa ovulatie tirzie, ovulul nu prea a fost bun si nu s-a putut dezvolta embrionul normal,si am mai citit ca nu se recomanda sa ramii insarcinata cu ovulatie tirzie, deaceea si imi fac griji.

Floricica Nou Venita Roxy.Mugur's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.04.2013
    Postari in forum
    2
    Buna fetelor. Sunt si eu noua in casuta voastra, dar ma bucur ca nu sunt singura cu aceasta problema. Si Cm ul meu e neregulat si de un an si jumatate incercam sa facem un bebe si nimic. Asa ca de 3 luni incerc sa monitorizez ovulatia si mi se pare destul de ciudat ca e doar in ziua a 28 a a CM ului.Simptomele aferente ovulatiei le am, eu si sotul prestam, dar degeaba. Posibil sa fie asta problema pt care nu raman insarcinata?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari