Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita jessica09's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2013
    Postari in forum
    1

O posibila sarcina

buna...am si eu o intrebare... am facut sex neprotejat cu iubitul meu...ultima mentruatie am avut`o de pe data de 18.02.2013 pana pe 21.03.2013,iar dupa mentruatie au aparut dureri de burta si sani dar intrerupte...cu pofta de mancare nu pot sa spun caci e prezenta in fiecare zi dar au fost zile cand am mancat incontinuu...nevoie de a merge des la baie e prezenta si mai precizez caci am dureri de spate... am stari de nevorzitate,tristete...sunt foarte emotiva...intrebarea e :as putea fi insarcinata? nu am facut inca nici un test de sarcina...am spus sa mai astept sa vad daca luna aceasta imi vine ciclul.... va rog sa imi raspundeti...multumesc

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    noi n-avem de unde sa stim daca esti sau nu insarcinata mai ales ca nu a trecut nici macar o luna. durerile de spate si simptomele de sarcina pot fi induse de multe ori, asta daca iti doresti sa ramai insarcinata. adica tu te gandesti la o posibila sarcina, si automat ai unele semne. semnele adevarate e putin probanil sa apara in prma luna de sarcina. asteapta pana pe 21 si fa un test si atunci o sa te convingi. multa bafta!

Floricica Nou Venita boca.iulia's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    94
    nu ai specificat...cand ai facut sex neprotejat cu iubitul tau? inainte de aceasta menstruatie sau dupa? daca ai facut inainte poti deja sa-ti faci un test de sarcina, poate ai ciclu peste sarcina. in cazul in care s-a intamplat dupa aceasta ultima menstruatie, mai ai putina rabdare.

Floricica Nou Venita shtrumphy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2012
    Postari in forum
    19
    Buna,Ce semne ai descris mai sus, pot sa insemne si o raceala jos... iar partea cu sanii poate sa fie din cauza ca iti imaginezi ca este posibil sa fi insarcinata... se mai intampla, iar partea cu emotvitatatea si pofta de mancare se intampla si inainte sa-ti vina, ma rog asa e la mine.
    Dar da tb sa ne dai si detalilul cand a avut loc contactul mai exact.
    Oricum orice este posibil, fiecare corp reactioneaza diferit, de ex au am avut primele semne, asta insemnand putin greata doar, cu 2 zile inainte de data urmatoarei menstre... Din cate imi aduc aminte la mine pofta de mancarea in sarcina am avut abia dupa a 7 a luna.
    Concluzie: daca treci de termenul urmatoarei menstre si nimic, atunci test... pana atunci semnele pot sa fie explicate si altfel.

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Citat Postat de boca.iulia Vezi mesajul
    nu ai specificat...cand ai facut sex neprotejat cu iubitul tau? inainte de aceasta menstruatie sau dupa? daca ai facut inainte poti deja sa-ti faci un test de sarcina, poate ai ciclu peste sarcina. in cazul in care s-a intamplat dupa aceasta ultima menstruatie, mai ai putina rabdare.
    Menstruatia peste sarcina este un mit.Multe femei insarcinate, mai ales in primul trimestru de sarcina, au sangerari vaginale(reduse cantitativ)si de aici se naste confuzia asocierii acestora cu menstruatia.

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Citat Postat de jessica09 Vezi mesajul
    buna...am si eu o intrebare... am facut sex neprotejat cu iubitul meu... nu s`a terminat in mine...ultima mentruatie am avut`o de pe data de 18.02.2013 pana pe 21.03.2013,iar dupa mentruatie au aparut dureri de burta si sani dar intrerupte...cu pofta de mancare nu pot sa spun caci e prezenta in fiecare zi dar au fost zile cand am mancat incontinuu...nevoie de a merge des la baie e prezenta si mai precizez caci am dureri de spate... am stari de nevorzitate,tristete...sunt foarte emotiva...intrebarea e :as putea fi insarcinata? nu am facut inca nici un test de sarcina...am spus sa mai astept sa vad daca luna aceasta imi vine ciclul.... va rog sa imi raspundeti...multumesc
    Nu cred ca te ajuta cu nimic raspunsurile noastre, indiferent ce ti-am raspunde, DA sau NU. Nu stim cand a fost perioada ta fertila, tipul de contacte avute, protejate sau nu, asa ca asteapta menstruatia si in cazul in care nu apare cumpara un test de sarcina.

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    poti face testul si mai devreme de data la care trebuia sa-ti vina menstruatia! La mine testul a fost pozitiv mai devreme cu 1 sapt. decat data menstrutiei

Floricica Nou Venita alexya28's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2013
    Postari in forum
    3
    buna!!!jessica09 asemenea mi sa intamplat si mie,mi a intarziat cm am avut o oarecare banuiala ca as putea fii insarcinata....dupa 2 zile mi am facut testul de sarcina si mi a iesit pozitiv...<3 sunt fericita pt k de 6 luni imi doresc sa mai am un copil!!!!!iti urez mult noroc si cred ca e posibil ca si tu sa fii insarcinata ,iti urez sarcina usoara!!!! <3
    Modificata de alexya28; 19.03.2013 la 14:41:53.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari