Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana bia007's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2007
    Postari in forum
    18.701
    Am inceput acest topic din noua mea pasiune de a citi despre plante.
    Modificata de whiteroses30; 17.02.2011 la 10:11:32.

Floricica Senior monicatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.10.2007
    Postari in forum
    4.949
    SUPER idee Fabiuta scumpa... Poooop youuuuu.

Floricica Cu Vechime robertha's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    5.058
    Buna dimineata...Salut acest topic....Buna idee Fabi...aici vom gasi mult mai usor informatii despre tratamente naturiste, nu sa ne gandim, oare la ce pagina era ce scrisese Fabi?...Dar cum eu sunt neom...ma apucasem sa citesc de la ultima pagina spre prima....si ma ingrijorasem ca ai uitat de coada-soricelului.....Eu am baut cam jumatate de an in loc de apa ceai de coada soricelului...si m-am simtit excelent....

Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    5.058
    Fabi...tinctura de lemn dulce am mai incercat sa iau...si nu m-am simtit bine....am incercat acum 2-3 ani,pentru estetica sanilor...

Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    5.058
    Aveam o senzatie ciudata de ameteala...in intervalul orar imediat urmator....dupa ce nu am mai luat au disparut starile de ameteala.

Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    5.058
    nu stiu...dar am gasit despre ea, urmatoarele: Administrarea de lemn-dulce este contraindicata in cazurile de hipertensiune grava, sarcina (poate produce nasterea prematura), boli tumorale in faze foarte avansate, hipotiroidie pronuntata, ciroza avansata, boli biliare aflate in faza acuta. Persoanele care fac tratamente cu medicamente care contin digoxina nu vor lua intern lemn-dulce.
    Persoanele cu probleme cardiace care iau lemn-dulce vor lua si suplimente nutritionale pe baza de potasiu, intrucat nivelul acestuia scade la administrarea acestei plante.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Botanista lu' mama, botanista [imbratisarea] ......hahahahahhah, glumeam da' tu stii ca tin la tine

Floricica Cu Vechime lauriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2007
    Postari in forum
    7.767
    Buna dimineata!

Fabi, wow cate informatii ai adunat aici!!!
    eu vreau sa fac un tratament naturis pentru chisturi! m-am gandit la carpicon (din ziua 5 pana in ziua 19, doua pe zi, unul dimineata si unul seara), extract din mladite de zmeur (50-70 picaturi, in putina apa, o data pe zi) si elixir din fructe de soc (50 picaturi de 3 ori pe zi)... ce ziceti? alte idei de tratamente pentru chisturi???

Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    5.058
    Buna dimineata dragele mele...Fabi...la cata informatie este adunata aici, este greu ce tratament sa urmez....as lua niste Omega 3 pentru a avea ovocite viabile...si orice pentru a avea un endometru bun si primitor....Pup dulce....

Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    5.058
    am inteles....sa iau L-arginina....offffffff.....uneori credeam ca am raspunsul la toate...si acum am un creier imprastiat rau...nu stiu la ce sa ma gandesc mai intai....si ce sa fac....

Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    5.058
    da...stiu ca eu aveam cartea Mariei Treben "Sanatate din gradina Domnului" si imi facusem o alifie de dragaica pentru dureri de spate....si asa buna a fost....si nu s-a preparat greu deloc.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari