Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777

Zambitor Metode de a concepe o fata sau un baiat

Metoda Shettles este bazat pe faptul că cromozomul Y sperma rulment (sperma băiat) sunt mai mici și mai robust, dar se miște mai repede decât sperma mai mare cromozom X rulment (sperma fata).

Deci, pe baza acestui fapt, metoda Shettle recomandă următoarele pentru a vă ajuta

SA CONCEPETI UN BAIAT:

Determinarea momentului ovulatiei:
    Determinarea timpul ovulatiei, este vitală atunci când sunteți de învățare cum să conceapeti un băiat. . Shettles vă recomandă să faci sex mai devreme după 24 de ore înainte de ovulație la nu mai mult de 12 ore ovulației trecut, în scopul de a creste sansele de a concepe un baiat. . Sex prea departe în avans la ovulație va scădea dramatic sansele de a concepe un baiat. Calendarul sexual în legătură cu ovulatia este un factor vital in a crește șansele de a avea un baiat.

SANSE DE A CONCEPE FETITA

Determinarea timpul ovulatiei, este vitală atunci când sunteți de învățare cum de a concepe o fata. Shettles recomandă sa aveti contact cu 2 1 / 2 la 3 zile înainte de ovulatie, în scopul de a creste sansele de a concepe o fată.Facand sex mai aproape de ovulație va scădea dramatic sansele de a concepe o fată. Calendarul sexual în legătură cu ovulatia este un factor vital in crește șansele de a avea o fată.

Floricica Nou Venita gabytza90's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2010
    Postari in forum
    12
    lasa ca e bn:) dar eu oricum sunt confuza:))) k eu am ramas dupa ce au fost zilele de ovulatie chiar cand se zice k nu ramai gravida:))) um a fost pe 1.8.2010 si am ramas dupa doctor pe 30=31 iulie:))))) dar nu prea cred sunt sigura ca am ramas pe 14-15 august:)))

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    Metoda Shettles este bazat pe faptul că cromozomul Y sperma rulment (sperma băiat) sunt mai mici și mai robust, dar se miște mai repede decât sperma mai mare cromozom X rulment (sperma fata).

Deci, pe baza acestui fapt, metoda Shettle recomandă următoarele pentru a vă ajuta

SA CONCEPETI UN BAIAT:

Determinarea timpul ovulatiei, este vitală atunci când sunteți de învățare cum să conceapeti un băiat. . Shettles vă recomandă să faci sex mai devreme după 24 de ore înainte de ovulație la nu mai mult de 12 ore ovulației trecut, în scopul de a creste sansele de a concepe un baiat. . Sex prea departe în avans la ovulație va scădea dramatic sansele de a concepe un baiat. Calendarul sexual în legătură cu ovulatia este un factor vital in a crește șansele de a avea un baiat.

SANSE DE A CONCEPE FETITA

Determinarea timpul ovulatiei, este vitală atunci când sunteți de învățare cum de a concepe o fata. Shettles recomandă sa aveti contact cu 2 1 / 2 la 3 zile înainte de ovulatie, în scopul de a creste sansele de a concepe o fată.Facand sex mai aproape de ovulație va scădea dramatic sansele de a concepe o fată. Calendarul sexual în legătură cu ovulatia este un factor vital in crește șansele de a avea o fată.
    Ai citat aici niste studii nu-i asa? Adica cineva si-a pierdut timpul studiind asa ceva?
    Ce importanta are sexul copilului?
    Adica daca vrei fata, urmezi intocmai indicatiile si pana la urma iese baiat avortezi si mai incerci odata?

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Si cat studiaza,Nicoleta...unii sunt foarte interesati sa aibe bb de sex masculin sau feminin

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Sunt in stare sa dea bani grei pt.avea copilul sexul dorit...bahmuteanca a precizat ca pune dop dupa ce va avea fata,Victoria B.isi doreste fata...s.a.m.d

Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Mie mi se pare o mare prostie. Copilul, baiat sau fata este un dar nu un trofeu; mie mi-a schimbat sensul vietii. Nu cred ca se intampla altfel daca era baiat.
    In tarile arabe, de exemplu, as putea intelege sa-ti doresti baiat, pentru ca fetele am auzit ca au mai putine drepturi.
    In lumea asta a noastra insa, asa ceva nu cred ca are sens.

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    pt. unii este un trofeu...am intalnit atatea pareri si oameni...
    Sa va povestesc un caz...pe timpul sarcinii de cate ori a fost la ecograf i sa spus ca are fetita,parintii f.bucurosi,au cumparat trusoul,camera bebelusului,acum la spital taticul in sala de asteptare,vine asistenta si il anunta ca sotia a nascut un baietel si este bine,el cand aude arata catre un alt barbat si spune ca a gresit taticul ca el asteapta pt.(numele de fam.)si au fetita,asistenta a intrat sa verifica ,bineinteles ca asistenta nu a gresit...3 zile respectivul nu a venit la spital pe motiv ca nu este fetita,in final sa impacat cu ideea si este ok

Floricica Nou Venita michela's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    279
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    pt. unii este un trofeu...am intalnit atatea pareri si oameni...
    Sa va povestesc un caz...pe timpul sarcinii de cate ori a fost la ecograf i sa spus ca are fetita,parintii f.bucurosi,au cumparat trusoul,camera bebelusului,acum la spital taticul in sala de asteptare,vine asistenta si il anunta ca sotia a nascut un baietel si este bine,el cand aude arata catre un alt barbat si spune ca a gresit taticul ca el asteapta pt.(numele de fam.)si au fetita,asistenta a intrat sa verifica ,bineinteles ca asistenta nu a gresit...3 zile respectivul nu a venit la spital pe motiv ca nu este fetita,in final sa impacat cu ideea si este ok
    exact asa a patit o verisoara de a mea...avea o fetita de 2 ani si isi dorea sa mai aibe un baietel,a ramas insarcinata si a facut 3 eco la care i-au spus ca e tot fetita.asta e...erau fericiti oricum ...au cumparat rochitele,fundite...etc si cand a nascut a iesit baiat...problema era ca nu aveau cum sa il scoata din spital cu rochitica si proaspatul tatic a trebuit sa se duca sa cumpere hainute de baiat..bineinteles el era in culmea fericirii ca are si el cu cine juca fotbal

Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Eu nu am cumparat haine sau alte lucruri inainte de a naste; a cumparat tot sotul meu inainte de a iesi din spital si a fost ok

Floricica Nou Venita roby197622's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2010
    Postari in forum
    1

asta e parerea ta?

Citat Postat de popanicoleta Vezi mesajul
    Mie mi se pare o mare prostie. Copilul, baiat sau fata este un dar nu un trofeu; mie mi-a schimbat sensul vietii. Nu cred ca se intampla altfel daca era baiat.
    In tarile arabe, de exemplu, as putea intelege sa-ti doresti baiat, pentru ca fetele am auzit ca au mai putine drepturi.
    In lumea asta a noastra insa, asa ceva nu cred ca are sens.
    Nicoleta,vad ca ti-ai dat cu parerea si chiar insisti asupra sexului copilului,cum ca nu are importanta.As fi de acord cu tine dar intr-o singura situatie:atunci cand esti la primul copil;ce ai face in situatia mea daca ai avea deja 3 fete si iti mai doresti un copil? Nu te-ar interesa orice metoda apare noua ?Te rog gandeste-te si astept un raspuns de la tine. numai bine Mery

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Citat Postat de roby197622 Vezi mesajul
    Nicoleta,vad ca ti-ai dat cu parerea si chiar insisti asupra sexului copilului,cum ca nu are importanta.As fi de acord cu tine dar intr-o singura situatie:atunci cand esti la primul copil;ce ai face in situatia mea daca ai avea deja 3 fete si iti mai doresti un copil? Nu te-ar interesa orice metoda apare noua ?Te rog gandeste-te si astept un raspuns de la tine. numai bine Mery
    Nu stiu raspunsul Nicoletei dar eu pot sa am 5 fete si daca as ramane din nou insarcinata nu m-ar interesa ce ar fi...sanatos sa fie...pot sa am si 10 baieti si daca urmatorul ar fi tot baiat...foarte bine. Eu consider ca atunci cand e copilul tau nu mai conteaza ca e fata sau baiat, ii iubesti la fel nu?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari