Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita flori001's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.06.2009
    Postari in forum
    2

Mama cu Rh negativ, tata cu Rh pozitiv

Topicul este raspuns la articolul Mama cu Rh negativ, tata cu Rh pozitiv

buna ziua si eu am rh nehativ si soțul pozitiv. am avut o pierdere de sarcina anul trecut si dupa aceasta pierdere ginecologul mia facut un vaccin și mia zis ca in urmatoarele 6 luni sa am grija sa nu raman insarcinata si asa am facut . acuma dupa un an am ramas din nou insarcinata sant in 5 saptamani :D si toate analizale miau iesit foarte bine in special anali
    za in care reiese ca organismul meu nu produce anticorpi anti-rh.(absenți scrie pe analiza) problema mea e ca nu stiu daca ginecologul mia administrat dupa ultima sarcina vaccin cu imunoglobulina chiar nu mai țin minte . daca organismul meu nu produce anticorpi anti rh inseamna ca da ma administrat imunoglobulina? binenteles ca intenționez sa fac aceatsa analiza lunar(sau ar trebuii facuta mai des?) . sau acest vaccin cu imunoglobuline se face si in timpul sarcini daca da cand?

Floricica Nou Venita clicinschicosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2009
    Postari in forum
    3
    Eu am o fetita de 9 ani si nu mai pot sa am alti copii am avut 2 avorturii voluntare si dupa aceea nu am mai putut sa am alti copii tin sa precizez ca am rh negativ si sotul pozitiv mai mult de 2-3 luni nu am tinut nici o sarcina va rog sa ma ajuta-ti cu un sfat ce pot sa fac am pierdut deja 6 sarcini

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari