Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ankara's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2013
    Postari in forum
    1

Insarcinata sau nu?

Buna. Eu am avut ovare policistiche. Luna trecuta mia intarziat menstruatia 2 zile ,atunci miam facut un test de sarcina care a iesit pozitiv "doar ca o liniuta se vedea mai intens si una mai putin",ca sa fiu sigura ca nu am gresit testul, la 3 zile miam mai facut un test care a iesit la fel pozitiv. Bucuroasa Dar dupa 3 zile de la al doilea test mia venit menstruatia. Dupa menstruatie miam mai facut un test si a iesit negativ. Am fost sau nu insarcinata sau care a fost problema?

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Parerea mea e ca ai fost si ai pierdut sarcina.Trebuie sa iti faci analize mai amanuntite.sa vorbesti si cu un doctor de treaba asta si sa faci analizele de mutatii.Cunosc doua fete care pierdeau sarcinile ca si tine inca de la inceput(ele faceau si beta) si cu tratament au putut sa duca sarcina la bun sfarsit.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de ankara Vezi mesajul
    Buna. Eu am avut ovare policistiche. Luna trecuta mia intarziat menstruatia 2 zile ,atunci miam facut un test de sarcina care a iesit pozitiv "doar ca o liniuta se vedea mai intens si una mai putin",ca sa fiu sigura ca nu am gresit testul, la 3 zile miam mai facut un test care a iesit la fel pozitiv. Bucuroasa Dar dupa 3 zile de la al doilea test mia venit menstruatia. Dupa menstruatie miam mai facut un test si a iesit negativ. Am fost sau nu insarcinata sau care a fost problema?
    Este posibil sa fi fost insarcinata,din cate stiu foarte rar se intampla ca testele sa iasa fals pozitive,adica daca apare chiar si f slab a doua liniuta,inseamna ca este sarcina,chiar daca se recomanda ca un test sa fie facut la minim 1-2 sapt dupa intarziere.De altfel,chiar si dupa o pierdere de sarcina,HCG-ul este inca activ,dar,dat fiind ca in cazul tau sarcina ar fi fost prea mica,este posibil ca testul de urina sa nu-l mai fi detectat la ultimul test.Si sfatul meu este sa mergi la medic daca doresti o sarcina,asta indica faptul ca s-ar putea sa ai nevoie de ceva tratament pentru mentinere.Sanatate si imi pare rau daca a fost sarcina si ai pierdut-o...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari