Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 23
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita miky's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2008
    Postari in forum
    2
    ma numesc mihaela si astazi m-am inscris pe acest forum. sunt casatorita de 3 ani si m-am hot sa fac si eu un bebe, dar incerc de cateva luni si nu se intampla nimic. sunt un pic speriata, cu gandul ca daca nu pot avea copiii. am fost la dr la un control deoarece ma dureau ovarele si mi-a facut o eco trans si mi-a spus ca este totul in regula. i-am spus ca ciclul meu nu este regulat; adica am luni cand imi vine si la 42 de zile, vreau sa specific ca am luat anticonceptionale dar din feb nu mai iau. dr mi-a spus ca at cand ma hot sa fac bebe sa merg la ea sa imi stimuleze ovulatia.sunt f stresata pe tema asta, desi stiu ca si stresul poate fi una din cauze, nu ma pot relaxa. sper sa imi ajute Dumnezeu sa raman insarcinata fara sa mai urmez vreun tratament.

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Buna! Bine-ai venit pe forum! Stai linistita, n-ai pentru ce sa-ti faci griji...mai ales daca analizele ti-au iesit bune, cu siguranta va veni si bebe, important e sa vi-l doriti...si o sa vezi ca va veni exact cand nici nu v-asteptati. Va tin pumnii! Te-asteptam cu vesti bune. Pupici si multa sanatate.

Floricica Avansata floro's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    1.872
    buna! draguta suntem cu aceasi dorinta si noi dorim bebe dar spre deosebire de tine eu am unele probleme si sunt cam ingrijorata dar am incredere ca va fi bine si pt noi.
    ar fi minunat daca nu mi-ar mai veni luna asta
    nu te speria din cate am citit unui cuplu sanatos si fertil ii ia in jur de 6 luni sau 12 pana se ajunge la o sarcina.
    nu te stresa si fa "treaba"multa

Floricica Avansata mada2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    2.176
    buna!
    ma alatur voua, cele care-si doresc un bebe!
    si un imi doresc un bebe, dar se c-am lasa asteptat.
    incercam de vreo 2-3 luni si inca nimik.
    am fost la dr si mi-a zis k st ok amandoi, analize bune, spermograma ok, ovare si trompe ok.
    am cm neregulat 28-40 zile.
    ultimul cm a fost pe 02.10.2008 si pana acum nimik.
    testele st negative.
    voi ce parere aveti, st sau nu insarcinata?
    va multumesc si multa bafta.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Mada nu stiu ce sa iti spun cel mai bine ar fi sa mergi la medic si sa te vada poate iti face oecog.transvaginala si atunci iti spune sigur..succes..te pup!
    Mihaela cu siguranta bebelusul mult dorit va aparea din moment ce toate sunt in regula...!
    Floro sanatate multa si ai sa vezi ca si la tine bebe va veni..DD va avea grija de asta..bafta!

Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    1.872
    mada daca pana acum nu ti-a iesit nici un test pozitiv nu esti!imi pare rau,dar ai spus chiar tu,ai un cm neregulat si asta inseamna ca ai ovulatie mai tarzie.nu te speria,urmareste-ti corpul si vezi cand esti fertila....in rest stii ce ai de facut.si eu am inceput din nou sa am cm neregulat si ma enerveaza fff tare....pe zece este ziua mea si singurul cadou pe care il doresc este un test barza pozitiv!!! dar cine stie....?!asa ca multa sanatate celor care vor bebelusi si rezultate cat mai multe pozitive

Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    2.176
    pt floro
    ms pt incurajari
    mi-am fc programare la dr pt eco transvaginala
    o sa revin cu vesti.
    pupiki si multa sanatate.

Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    1.872
    asteptam vesti! apropo tu iei acid folic?daca nu ar fi bine sa incepi sa iei cate o pastila pe zi

Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    2.176
    iau acid folic si antioxidant (vit A,E,C) de vreo 2 luni
    am incercat si cu BRANCA URSULUI si ceai de marar.
    revin cu vesti.
    pupiki si multa sanatate.

Floricica Nou Venita andy24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2008
    Postari in forum
    2
    Buna fetele, sunt Andreea si vreau sa va intreb ce este aceea BRANCA URSULUI???? sunt noua pe forum si nu prea cunosc unele termene sau tratamente.

Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    2.176
    buna andreea.
    bine ai vn pe acest site.
    branca ursului este un medicament naturist care este de ajutor cuplurilor infertile, poti citi mai multe pe net.la u cred k nu e cazul.
    ai probl cu conceptia bb-ului?
    multa bafta
    pupiki.

+ Raspunde
Pagina 1 din 23
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari