Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita theonik's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2011
    Postari in forum
    9

Fara menstruatie dupa alaptat

Am o fetita de 1 an si 3 luni..am alapta-o exclusiv pana la momentul diversificarii....de 1 luna jumate am incetat alaptarea si nici urma de ciclu. ....e normal? Pot ramane insarcinata daca nu am ciclu? Am facut-o neprotejata cu sotul

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Da, poti ramane. Cat e de normal ca inca nu ti-a venit, nu stiu ce sa zic...

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Bine-inteles ca poti ramane insarcinata. Dar asta doar cu aproximativ 2 saptamani inainte de a iti veni menstruatie... Dar nu ai de unde sa stii cand iti va veni menstruatia, asa ca daca nu iti doresti sa ramai insarcinata, trebuie sa folosesti o metoda contraceptiva.

Si eu am alaptat-o pe fetita mea pana la 1 an si 4 luni, iar menstruatia mi-a venit prima data cand fetita avea 1 an si 3 luni, deci cu o luna intainte de a o intarca.
    Teoretic, acum ar cam trebui sa iti vina ciclul, dar daca esti nelinistita mergi la ginecolog.

Floricica Nou Venita theonik's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2011
    Postari in forum
    9
    Imi doresc inca un bebe...sotul e putin speriat ca si l a primul...doar ca nu stiuce sa fac...au trecut 2 saptamni de la contactul sexual...sa fac un test de sarcina?

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Baietelul meu are acum 6 luni il alaptez la san , am inceput si diversificare cand avea el 4 luni mi-a venit dar foarte foarte putin si a durat 2 zile urmatoare luna la fel iar luna asta deloc eu iau anticonceptionale speciale pentru alaptat la recomandarea medicului , cand am sunato sa ii spun ca luna aceasta nu mi-a venit mi-a spus ca atat cat alaptez nu este regulat paote o luna sa vine 3 nu iar dupa ce intrerup alaptatul la fel poate dura ceva pana organismul revine la normal. Poti ramane insarcinata cel mai sigur mergi la medic si fa si un test de sarcina

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Poti ramane insarcinata.Cumnata mea alapta si sa trezit cu bebe in burtica de 4 luni , era disperata , dar nu avea ce face a pastrat sarcina.Mergi la un control si protejeazate !

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.583
    eu pe cea mica am alaptat-o pana la 1 an si 5 luni.menstruatia mi-a venit la fix o luna de la intarcare.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari