Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

Eu n-o sa am niciodata oare un bebe?

O alta luna cu toate tratamentele si medicamentele lu' peste si nu s-a intamplat nimic:(( MI-a venit azi CM. IMi vine sa ma omor
    Eu n-o sa am niciodata oare un ? N-o sa stiu niciodata ce inseamna sau cum e sa fii .
    Pffffff in momente ca astea imi vine sa ma omooooooooor

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    nu vorbi asa... DD va avea si grija de tine. In primul rand nu te mai stresa pentru ca si asta poate fi un motiv. Ai sa vezi ca vei avea si tu un bebe cat de curand. Capul sus... Te pup

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    Citat Postat de andya Vezi mesajul
    nu vorbi asa... DD va avea si grija de tine. In primul rand nu te mai stresa pentru ca si asta poate fi un motiv. Ai sa vezi ca vei avea si tu un bebe cat de curand. Capul sus... Te pup
    Incerc de doi ani de zile, ramane ultima peranta Sovata si apoi FIV care costa o gramada mareeee de bani pe care voi fi nevoita sa-i iau din banca, pentru ca altfel nu am sanse

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    intra pe aspirante si gravidute . Sunt fete care la fel ca tine incearca de ani buni
    Nu-ti pierde speranta

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    andyta: speranta mi-am pierdut-o din pacate odata cu venirea acestei menstruatii:(

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Vad ca ai 24 de ani, nu vorbi de parca ai avea 50! Fii optimista pentru ca esti tanara.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Eu zic sa nu disperi desii stiu ca e fff greu si eu am trecut prin aceste stari acum 4 ani cand 3 doctori mi au dat un diagnostic greu de suportat Sindromul Ovareleor Micropolichistice cu Infertilitate totala si uter retrovers -eu am luptat cu acest diagnostic si am invins acum am o fetita superba de 2 anisori dar eu am apelat la medicina naturista si la sfintele polidine si asa am reusit sa raman gravida cu gemeni-unul nu a rezistat din pacate (am folosit carpicon s -supozitoare si branca ursului plus tinctura de marar ) acum am facut iar niste investigatii deoarece mai vrem un copil dar la prima sarcina mi s a instalat o hipertensiune si stiu ca urm sarcina va fi mai greu de tinut insa nu ma dau batuta am stat 1 sapt la parhon internata nu am nimic cu glanda insa mi sa dat acelasi diagn ca acum 4 ani le am zis ca am o fetita ca am nascut o prin cezariana dar la tranvaginala era totul intact ca si cand nu as fi nascut vreodata sa facut o comisie nimeni nu ma credea ca am copil deoarece cu acest diag sanse sun 0 dar i am convins in final acum urmez un trat deoarece daca nu te tratezi de acest sindrom dai in menopauza este ereditar nu il faci de la raceli sau alte chestii se mosteneste.Eu iti zic sa o iei usor sa te rogi mult si sa fi relaxata stresul impiedica fertilizarea iti zic sigur...bafta

Floricica Novice melalisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    361
    Citat Postat de atish Vezi mesajul
    andyta: speranta mi-am pierdut-o din pacate odata cu venirea acestei menstruatii:(
    Buna ,
    Sa nu-ti pierzi speranta . Eu am aproape 31 de ani si incerd de 4 ani in curand. Am facut tot ce se paote omeneste. Am facut si un FIV care nu a reusit din pacate. Iar in septembrie il fac pe al doilea.
    Am fost si eu cu moralul la pamant dar fetele de pe acest forum mi-au dat speranta si curaj. Stiu ca doare al naibii de tare si ca simti ca nimeni nu te intelege. Si asa este pt ca numai cine trce prin asta intelege cu adevarat durerea ta!
    Si mai ales cand toate prietenele tale fac copii. dar Dumenzeu ne da un destin la fiecare si trebuie sa-l acceptam. Iar u copil vine can trebuie sa vina!
    Multa sanatate si nu te descuraja!

Floricica Nou Venita linascuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    cryssa imi spui te rog cum se transmite acest sindrom al ovarelor micropolichistice...? Eu am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor polichistice, inca nu mi sa spus nimik despre infertilitate...deoarece nu am un an de zile traind viata sexuala libera, si medicul nu poate sa-mi zica un raspuns deocamdata referitor la aceasta tema. Dar mi-e interesant cum se trasmite ereditar??? mama ta sau din rudele tale...au avut probleme cu asa ceva? astept rs tau...ms mult si multa sanatate. Eu tot incerc de cam aproape 2 ani sa am un bebe, am mai avut si perioade de tratament hormonal...si tot nimik,de la varsta de 16-17 ani mereu ma confrunt cu problema chisturilor care apar dispar...si doctorita mea a ajuns la concluzia ca am sindromul ovarelor polichistice. Mare e Dzeu, am speranta doar la el ca imi va darui si mie un bebe pe care mi-l doresc atat de mult si eu si sotul meu.

Floricica Nou Venita sonnia's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2010
    Postari in forum
    23
    cryssa ar fi interesant daca ne-ai putea spune mai multe despre sindromul ovarelor polichistice.....si eu am fost diagnosticata pe la vreo 18 ani cu ovare polichistice si cu toate astea am un baiat de 5 ani......dar nimeni nu mi-a zis nimic de infertilitate....oricul cazul tau e mult mai grav si imi pare rau,dar forta totul e posibil in viata....poop

Floricica Nou Venita bia.david.mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2010
    Postari in forum
    118
    buna. nu te intrista, stresul este de vina, dd o sa ne dea bebe, si eu astept....ai sa vezi ca vine....te pup,

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari