Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita jesica204's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2012
    Postari in forum
    1

Postare E posibil sa fiu insarcinata?

Eu sunt noua pe aici. De citeva luni incerc sa raman insarcinata si fara rezultat. Eu am un ciclul regulat de 34-37 zile. Ultimul ciclu l-am avut in data de 9 (prima zi) iar contactul sexual neprotejat in data de 24 si 25. Peste citeva zile, mai exact in data de 28 au inceput sa simt dureri la sini. Urmatorul ciclu ar trebui sa vina pe 13. O data cu durerile de sini au inceput si asa zisele durerile menstruale,de spate ovarul sting. Sunt dureri suportabile. Eu deobicei am in prima zi niste dureri ca ma urc pe pereti. Insa sinii durerosi in ciclu ii aveam cu o saptamana inainte cel mult. Acuma prea repede au inceput simptomele de ciclu. Ar putea fi asta un semn de sarcina?????

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    1.nu erai in perioada fertila
    2.simptomele sarcinii nu apar atat de devreme
    3.multe femei isi induc stari specifice sarcinii pentru ca-si doresc foarte mult un copil
    Nu cred ca esti insarcinata, dar...NEVER SAY NEVER....mai asteapta putin si fa un test de sarcina

Floricica Nou Venita andreeaelen's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2011
    Postari in forum
    17
    dupa 7 zile de intarziere iti poti face un test de sarcina

Floricica Avansata al3ssia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2012
    Postari in forum
    1.387
    Citat Postat de andreeaelen Vezi mesajul
    dupa 7 zile de intarziere iti poti face un test de sarcina
    eu am facut dupa 2-3 zile intarziere

Floricica Nou Venita kikoo's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2013
    Postari in forum
    3
    buna .. mi a intarzia menstruatia 2 luni am facut un test de sarcina acum 3 saptamani si a iesit pozitiv , am mai facut unul acum 2 zile tot pozitiv , am facut analize de sange dar nu scrie daca este sarcina sau nu ....sunt insarcinata?

Floricica Nou Venita anastasia1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2012
    Postari in forum
    152
    kikoo tu vb serios in ceea ce zici???????????????????????
    Mergi la un medic ginecolog pt o ecografie si lamuresti problema. Sanatate.
    App, pe analiza nu zice daca esti insarcinata sau nu, trebuie sa ai un nivel fff crescut la beta hcg, dar acest nivel se mentine ridicat pana in sapt 12 iar eu cred ca daca esti gravi deja esti in 8 sapt...pe tine ce te face de fapt sa te mai intrebi daca esti sau nu gravida dupa 2 teste de sarcina pozitive si lipsa menstruatiei de 2 luni????????????????

Floricica Nou Venita anav's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    6
    Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine , eu am un ciclu menstrual la 33 de zile in decembrie mi-a venit pe 17 iar acum trebuia sa imi vina pe 19 , dar nu mi-a aparut nici pana acum adica pana pe 27.01.13.Am facut un test pe 24 si mi-a iesit negativ . nu am nici un simptom doar ca atunci cand ma ating pe sfarc ma doare asa putin mai mult ca un disconfort si mi-au aparut si niste bubite asa ca niste cosulete mici in jurul sfarcului . Credeti ca este sarcina sau nu ? Eu imi dorescu super mult sa fie voi ce credeti :D

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Citat Postat de anav Vezi mesajul
    Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine , eu am un ciclu menstrual la 33 de zile in decembrie mi-a venit pe 17 iar acum trebuia sa imi vina pe 19 , dar nu mi-a aparut nici pana acum adica pana pe 27.01.13.Am facut un test pe 24 si mi-a iesit negativ . nu am nici un simptom doar ca atunci cand ma ating pe sfarc ma doare asa putin mai mult ca un disconfort si mi-au aparut si niste bubite asa ca niste cosulete mici in jurul sfarcului . Credeti ca este sarcina sau nu ? Eu imi dorescu super mult sa fie voi ce credeti :D
    Se spune ca daca iti intarzie mai mult de 10 zile CM ai mari sanse sa fi insarcinata,dar nu intotdeauna e adevarat poate fi si o dereglare hormonala...eu am avut intotdeauna probl asta si de aceea cand am ramas insarcinata am asteptat vreo 2 sapt pana mi-am facut primul test care a fost desigur pozitiv. Testele de sarcina spun ca-ti dau un rezultat concludent la doar cateva zile,lucru care nu-i adevarat la toate marcile.Eu am incercat numai de la surecheck si am avut cazuri in care mi-au dat un raspuns exact la 4 zile de la data cand trebuia sa-mi vina CM,mai e si Clearblue la fel de eficient,oricum ai facut testul mult prea devr ca sa poti sti exact. In schimb cel mai sigur si exact test pe care-l poti face pt a depista o eventuala sarcina e testul de sange BetaHCG.multa bafta!

Floricica Nou Venita anav's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    6

Idee

andragrig iti multumesc mult pentru raspun , sper si eu din tot sufletul sa fii fost facut prea devreme testul si sa fie bebe :D:D

Floricica Nou Venita MeliMel's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2013
    Postari in forum
    4
    Buna,as vrea si e cateva raspunsuri de la voi,ultimul CM am avut pe 31 Dec 2012, iar normal trebuia sa am CM in data de 29 ianuare, dar nimic pana cuma, oare o fi vorba de o sarcina?am facut un test in data de 1feb a iesit negativ, iar azi l-am repetat si tot negativ a iesit :( ,o fi prea devreme pt a depista saracina?am deja o intarziere de 10 zile..sper sa fie un bebe :)Multumesc

Floricica Nou Venita confu's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    8

Idee

Buna ziua dragi mamici.
    In primul rand felicitari pentru sarcina/ bebelusi. Tocmai prin prisma experientei voastre as dori sa cer si eu o parere vis-a-vis de schimbarile ce au loc cu corpul meu in ultima perioada. CM mi-a venit pe 10 februarie 2013, inainte de a veni ciclu am facut doua teste Sure Check si Evrika pentru a vedea daca sunt sau nu insarcinata deoarece aveam simptomele specifice perioadei menstruale dar care poate fi foarte bine confundate cu simptomele sarcinii. Pe langa durere de sani(pe care o am de ceva vreme), durere de spate, intr-o dimineata am vomat(poate era si autosugestia ca as fi insarcinata), aveam arsuri la stomac(dar in general eu am probleme cu stomacul), deci eram confuza cu alte cuvinte si pe buna dreptate, dar cu toate acestea aveam un simptom nou, mergeam si merg des la baie, fac putin si des, FARA USTURIMI SAU ALTE DURERI. Am luat anticonceptionale 2 ani de zile, Yasmin mai exact si m-am hotarat sa fac o pauza de vreo 6 luni ca sa se curete organismul, ca nu am facut niciodata pauza de la ele. Miercuri 6 februarie 2013 am luat ultima pastila si urma pauza de 7 zile in care imi vine ciclul. Cand am vazut ca nu-mi vine CM am hotarat sa fac testele despre care vorbeam mai sus si au iesit negative, teste facute la interval de 48 de ore(am facut pe 9 feb si pe 10 feb). Ce ma mai baga la banuieli e ca un picut sunt implinita(inainte eram piele si os, acum pot spune ca nu mai am taliuta de viespe, deci cu alte cuvinte am si pofta de mancare) si mai e faptul ca inainte de a-mi veni ciclul menstrual mi-au aparut pe sani niste vene vizibile, albastruie, le am pe tot pieptul, ca o retea de vene daca ma pot exprima asa, si sanii mi-au crescut. Anticonceptionalele nu le-am luat niciodata la ore fixe pt ca mai mereu uitam, si le luam cand imi aduceam aminte, am mai si sarit cateva din ele, pe care le luam ori a doua zi, ori le saream si luam pastiluta corespunzatoare zilei in care ma aflam(pastiluta pe care o uitam o lasam in blistue). Prietenul meu nu a ejaculat in mine niciodata. Voi ce parere aveti? Sunt sau nu insarcinata? Voi ce simptome ati avut sau daca va regasiti in descrierea mea astept noi pareri. Va multumesc frumos si sarcina usoara sa aveti si bebelusi sanatosi si frumosi! Va pup.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari