Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita danna90's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2013
    Postari in forum
    9

E posibil sa fie sarcina?

Buna seara mamici, viitoare mamici si aspirante....am si eu o neclaritate si sper sa poata cnv sa ma ajute...am o prietena care isi doreste f mult un bb..ultimul cm a fost pe 28feb dupa care "a lucrat" f mult cu sotul ei pt acest lucru....are un cm de 30-31 de zile. Ieri a avut scurgeri maronii, apoi rozalii iar azi o usoara sangerare k la ciclu...e posibila sa fie insarcinata? Va multumesc!!!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Trebuie sa precizez ca poti "sa lucrezi" cu sotul non-stop, daca e sa fie...e:))
    E posibil sa fie sarcina,cel mai sigur e un test de sarcina:)

Floricica Nou Venita boca.iulia's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    94
    Pai e destul de ambigua descrierea. Da-ne mai multe detalii: o dor sanii, are stari de apatie, oboseala, pofte, greturi...simptomele difera de la o sarcina la alta. Incearca un test.

Floricica Nou Venita danna90's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2013
    Postari in forum
    9
    Stari de oboseala, greata dimineata dar si in timpul zilei....dimineata se trezeste cu mainile umflate...ms de rasp :)...ast sa fc un test si sa vada cum e...poate e bb :X

Floricica Nou Venita ramy1989's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2013
    Postari in forum
    2
    Buna Ziua .Sunt noua pe acest forum si as dori daca poate cineva sa imi dea sfaturi in legatura cu sarcina .Acum doua luni am avut un ciclu care mi-a venit la 19 zile de la ultimul...apoi dupa ce a venit m`a tinut 5 zile.....si pana acum nu a mai venit.Au trecut 38 de zile...am fact un test acum o saptamana dar a iesit negativ.Mentionez ca am un ciclu neregulat...sunt luni in care imi vine la 28-30 zile...dar sunt si luni mai rare in care vine ori mai tarziu ori mai devreme.Imi doresc foarte mult un copil!!Ma dor sanii si spatele foarte tare....dar aceste simptome le mai am si cand trebuie sa vina ciclul.Eu imi doresc sa nu vina !Ma gandeam ca poate am avut ovulatia mai tarziu si din cauza asta nu mi`a iesit testul pozitiv!!Nu stiu ce sa mai cred!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari