Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

dupa laparoscopie....

am fost operata pe 30 iar in urma operatiei ambele trompe sunt permeabile, insa mi s-a spus ca sunt putin inflamate!!!!!

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Asa si care este intrebarea ta?Daca poti sa ramai insarcinata?

Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    da:) cam asa ceva, nu stu cum e cu inflamatia aia

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Citat Postat de atish Vezi mesajul
    da:) cam asa ceva, nu stu cum e cu inflamatia aia
    Dupa orice interventie chirurgicala, organul asupra caruia s-a facut interventia , se inflameaza un pic! Normal ar fi trebuit sa ti se prescrie supozitoare antiinflamatoare.... Nu trebuie sa te ingrijorezi, du-te iarasi la un control si intreaba medicul ce este de facut!

Floricica Nou Venita stancudaniela's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2011
    Postari in forum
    2
    buna.am si eu o intrebare! este durerosa operatia laparoscopie? ptr ca si eu am trompele infundate si mi sa zis ca trebuie sa fac operatia asta dar multi mau sfatuit sa nu o fac ptr e posibil so fac si degeaba! ma poti ajuta si pe mine cu niste sfaturi?

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    Citat Postat de atish Vezi mesajul
    am fost operata pe 30 iar in urma operatiei ambele trompe sunt permeabile, insa mi s-a spus ca sunt putin inflamate!!!!!
    Buna fetelor
    Atish deja deschisesei subiectul laparoscopie,tot acolo trebuia sa spui cum ti se pare dupa,e mult mai simplu asa,poate sunt fete care au nevoie de informatii de care ai avut si tu nevoie,si le poti ajuta!!Nu trebuie sa deschizi topic nou pentru fiecare lucru pe care vrei sa-l spui!Va lasa aici link-ul unde se vorbeste despre laparoscopie!!

http://www.copilul.ro/forum/fertilitate/ovulatie-si-fertilitate/laparoscopie-28553.html

Floricica Nou Venita Galiusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.12.2010
    Postari in forum
    1
    Salut...Eu am facut Laparascopie pe 5 aprilie,aveam ambele trompe infundate,in urma interventiei au reusit sa mi le desfunde pe ambele insa mi-a spus doctorul ca sunt cronice,ceea ce ar insemna ca trebuie sa purcedem la treaba cit mai repede posibil,adica dupa ciclul urmator(ce si facem acum)....Ce pot spune de durere,cind iti doresti un bebe poti sa rabzi si mai mult,normal ca nu este ceva placut,dar suportabil...mai ingrozitor a fost dupa,pentru ca am avut balonari enorme si ceva dureri...Cit despre sa faci sau nu...ti-as recomanda sa faci cit mai rapid posibil pentru ca prin minune nu se vor desfunda,iar daca iti doresti un bebe cauta un medic bun si consulta-te si multa bafta si sanatate!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari