Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta el3na25's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2013
    Postari in forum
    607

Dostinex

Buna fetelor,

Ma adresez celor care fac sau au facut tratament cu Dostinex pt scaderea prolactinei.
    Eu iau de 3 luni pt ca aveam cm-ul neregulat si nu aveam ovulatie. Ovulatia am inceput sa am de luna trecuta (adica august si acum septembrie).

Intrebarea mea este cat timp se ia Dostinex? se poate ca dupa intreruperea tratamentului prolactina sa creasca din nou?

Pana ajung la medicul meu endocrinolog, m-ar ajuta tare mult o parere!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Elena,nu stiu ce sa zic,eu am luat Dostinex cand am decis sa o intarc pe fetita mea si in 2 zile am scapat de laptic si de durerile teribile de sani

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    eu am luat dostinex pentru scaderea prolactine, dar am urmat strict instructiunile medicului. El decide daca iei in continuare sau nu. la mine de ex, nu a crescut dupa ce am oprit tratamentul

Floricica Debutanta el3na25's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2013
    Postari in forum
    607
    Multumesc de raspunsuri!

Am reusit sa-i trimit un e-mail doctoritei si mi-a spus ca acum in septembrie sa repet prolactina si va decide atunci daca continui sau nu tratamentul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari