Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata bebo's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2007
    Postari in forum
    1.347
    ımi dores așa de tare un bebeluș ıncıt ımi intra și ın vise este f greu eu sunt acum ın turcia și aici doctorii nu sunt buni de nimic :(am fost la doctor dar nu merge ımi dau tratamente care nu folosesc la nimic :(ın fiecare luna cınd ımi apare cm zici ca ımi da cineva cu un ciocan ın cap sau ma strınge cineva de ininima și ma ıntristez și ma gındesc de ce oare......

Membru inregistrat la
    16.06.2007
    Postari in forum
    1.347
    nu știu ce sa mai fac de fiecare data cınd vad o gravida sau cınd vad un nou nascut ıncep sa plıng ....ın fiecare zi ma rog la dumnezeu sa ne dea un ıngeraș dar fara rezultate....

Membru inregistrat la
    16.06.2007
    Postari in forum
    1.347
    de 3 ani ne luptam șiiiii nu merge poate este vina vırstei sotuluiii? poate este altceva? apropo eu an 22 și sotul meu are 38 dar el mai are 2 copii deci problema nu este la el (cred)

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    Merge-ti amandoi la dr pt investigatii!!!!!!!!!!!

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Bebo si eu sunt de parere ca ar trebui sa faceti investigatii amanuntite... La barbat e usor ..face o spermograma si a scapat in mare parte de investigatii ... la femei sunt multe ... dar cel mai bine sa incepi cu control de rutina, ecograf, analize de sange, secretii col,etc... stiu mecicii mai bine...

Si ce zic eu ca e important e sa te linistesti si sa nu te stresezi atat de tare ... ca e cel mai mare dusman al sarcinii...

Bafta la proiectul bbebe!

Floricica Nou Venita milucasz's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2009
    Postari in forum
    1
    Salut
    sunt ft fresh in forum postez azi prima data desi citeam de mult de 2 ani aspir si eu la titlu acesta de mamica si nimica
    Tratamente facute, mers la diversi medici si toti mi-au spus ca suntem ok dar totussi nimic
    oare stiti voi ce sa mai fac

Floricica Nou Venita cola26's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2009
    Postari in forum
    6
    buna de 7 ani ma chinui sa raman insarcinata si nimic am facut tot ce trebuie si suntem ok dar caut un raspuns si nu pot sa il gasesc poate ma puteti ajuta voi

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    salut, fetele! ce mai faceti?eu nu am reusit sa mai intru demult....
    care are chef sa vada un film, am gasit un site fain cu filme subtitrate :
    www.filme-acasa.com
    va pupacesc pe toate!

Floricica Nou Venita hniculina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    106
    draga mea, parerea mea este ca un copil nu vine intodeauna cand vrem noi (din pacate), tu esti tanara ai o gramada de timp in fata sa incerci. Poate problema e ca iti doresti prea mult si te gandesti prea mult la asta, lasa lucrurile sa curga de la sine, oricum nu te poti impotrivi naturii lor (asta binenteles daca din punct de vedere clinic e totul Ok). Am o cunostinta care a incercat noua ani sa ramana insarcinata,s-a chinuit in anii astia cu tot felul de tratamente. In urma cu trei ani a fost din nou la medic sa-si ia din nou tratament, trebuia sa astepte venirea menstruatiei pentru a incepe tratamentul. Si ce crezi? Menstruatia a intarziat si a intarziat pana cand s-a nascut un baietel sanatos si frumos. Asa ca nu dispera si fi optimista, toate lucrurile se intampla la timpul lor si nu prea ne sta in putere sa le grabim.

Floricica Nou Venita analuisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2009
    Postari in forum
    1
    Buna! Sunt noua pe site si am si eu nevoie de un sfat.
    De 5 ani nu ma protejez si nu s-a intamplat niciodata sa raman insarcinata.Imi doresc tare mult un bebe si am mers la un dr gin care mi-a spus ca am ovare polichistice si nu am ovulatie.Deoarece nu aveam simptomele diagnosticului am consultat si un medic endocrinolog,care mi-a dat dreptate si a fost f sceptic cu privire la partener,l-am trimis sa-si faca o spermograma care a iesit ok.Vazand asta mi-am facut si eu teste de ovulatie care au iesit pozitive.Nu stiu ce sa mai cred acum...si as vrea sa stiu daca se poate ca testele de ovulatie sa fie pozitive si totusi ovulul sa nu fie eliberat(mentionez ca am facut ce trebuia in per in care a iesit testul de ov pozitiv,mi-am facut testul de sarcina si a iesit neg,dar cm a intarziat cam 5 zile).Vreau o opinie,plz!Va multumesc anticipat!

Floricica Nou Venita lilikrys's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2009
    Postari in forum
    1
    Buna.....sunt si eu noua pe aici.Si ca si voi imi doresc din suflet sa fiu mamica.Am fost diagnosticata cu o anemie,pe vreme a aceea mi s-a spus ca este vb de anemie sub forma de talasemie si m-am speriat groaznic.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari