Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ilonas's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2009
    Postari in forum
    1
    buna.

Foarte pe scurt voi descrie un calvar ,creat de dorinta de a avea un copil.

Cu 10 ani in urma (aveam 37 de ani)la a doua casatorie,am ramas fara ciclu menstrual.Din cauza stresului (avind servici in pozitie de conducere ) s-a creat o dereglare hormonala (hipotiroidism ).Am urmat tratamente alopate si naturiste in ultimi 10 ani ,adica am incercat tot posibilul....Timisoara ,institutul de fertilizare (stimulare ovariana ,pe vremea acea mai aveam foliculi),in Ungaria la Debrezin m-au refuzat categoric deoarece aveam analize specifice menopauzei .....tratamente naturiste autohtone,chinezesti,aiurvedice .....Punct.Nu functioneaza nimic,trebuie sa accept ,speranta a murit.

Acum m-am lasat de servici ,probabil trebuia s-o fac mai demult pentru ca ma simt excelent

( fizic).

Singura modalitate ca sotul meu sa aiba mult doritul urmas ar fi sa gasesc o femeie sanatoasa ,dispusa (contra cost) sa doneze ovule care vor fi fecundate in vitro si implantate la mine.Este o tema mult mai lunga decit pare dar este ultima incercare.

Nu doresc la nimeni sa treaca prin acele frustrari prin care am trecut eu ,cind rind pe rind nevestele prietenilor nostri au nascut primul apoi al doile copil ,sau momentele cind la televizor merg reclamele pentru Pampers sau altele legate de bebe .....Sorry,nu mai pot scrie mai departe si oricum am spus ca voi fi scurta . Daca ma poate cineva ajuta,rog sa -mi scrie.

Floricica Nou Venita amaliasa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2009
    Postari in forum
    10
    buna, am citit ce ai scris, stiu ce simti, sunt in aceeasi situatie ca tine...din cauza stresului, (asa cred!pentru ca in familie nu am antecedente)am fost diagnosticata cu menopauza precoce si...nu stiu incotro sa o apuc. Vad ca tu ai trecut mai demult prin acest necaz, as vrea sa te rog sa-mi spui ce ai facut pana la urma? la ce doctori ai mai fost? ai scris caai incercat si stimulare ovariana? a reusit? chiar daca ai menopauza precoce? imi pun o mie de intrebari si incerc sa gasesc pe cineva care a trecut prin acest necaz si ma poate sfatui si pe mine incotro sa o apuc. Eu am 37 de ani si imi doresc tare mult un bebe. Am pierdut 3 sarcini, ultima un bebelas la 6 luni, din cauza ca mi sa deschis colul si dr la care eram nu a stiut ca trebuia sa-mi faca cercalj...si asa mi-am pierdut ...
    pe curand..iti doresc sanatate si mult noroc

Floricica Nou Venita auca's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2009
    Postari in forum
    1
    poate va pot ajuta,astept un mail pe gabrielle_doll@yahoo.com,asta daca mai este nevoie

Floricica Nou Venita ane_vlaicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2009
    Postari in forum
    1
    daca mai este cazul chiar imi doresc sa te ajut si in niciun caz contracost.sanatate multa.

Floricica Nou Venita alinagall's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    1
    buna fetelor.Sunt noua pe forum si as vrea sa va vorbesc un pic despre mine.Cu 7 ani in urma am fost operata de tumoare(disgerminom) la ovarul stang care mi-a fost si scos.Dupa care am urmat un tratament cu citostatice.Dupa 5 ani am descoperit ca sunt in menopauza precoce si am numai 25 de ani.Sunt casatorita de un an cu o persoana minunata si suntem in cautarea unui bebè.Singura mea sansa este donatia de ovule.am facut deja doua incercari in spania la centrul eugin barcelona.La prima tentativa am ramas insarcinata dar l-am pierdut.La adoua nu am mai ramas.... acum vrem sa mergem in grecia.sa speram bine de data asta.un pupic la toate fetele dupa acest forum.

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Buna, imi pare tare rau ca treci prin asa ceva la o varsta asa frageda:(( Sa te ajute Dumnezeu sa reusesti sa ai nu unul ci doi bebei frumosi si sanatosi![imbratisarea] Nu iti pierde speranta, medicina a evoluat mult si sunt sigura ca vei reusi! Sunt pe forum multe doamne de 35-42 ani cu probleme asemanatoare care nu se lasa batute...

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Scuze, mesajul este pentru tine, Alinagall!

Floricica Nou Venita crisstinutza2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2010
    Postari in forum
    1
    Buna Ilonas...poate te pot ajuta daca mai este necesar, imi poti scrie la crisstinutza2005@yahoo.com

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari