Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bubika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2012
    Postari in forum
    4

Interesant Dereglari de ciclu

Buna fetele,am nevoie si eu de parerea voastra!Incep prin a spune k am o relatie stabila de 6 ani,am folosit anticonceptionale yasmin timp de 2 ani,dar le-am intrerupt acuma un an,de atunci am raport sexual neprotejat cu ejaculare inafara.De jumate de an am dereglari de ciclu,am consultat tot felu de ginecologi care mi-au spus k nu am nimik inafara de candidoza pt care am luat o multime de tratamenete,In ianuarie am fost la control gineco si mi sa spus k am metroanexita la ovarul stang,am urmat tratamntul cu antibiotice,dupa care mi-a venit ciclul pete maroni foarte dereglat..tiin sa precizez k inainte nu aveam probleme de genu cu ciclul fiind la 28 de zile.Dar acum am pete maroni si ma tine 2-3 zile cand inainte ma tinea cam 6..Ast rasp.va pup

Floricica Nou Venita Nikki's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2012
    Postari in forum
    148
    Un test de sarcina te-ar putea lamuri.

Floricica Debutanta 2you4ever's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    1.145
    Daca testul este negativ .. inseamna dereglari hormonale.

Membru inregistrat la
    28.04.2012
    Postari in forum
    4
    pai am facut cateva teste,dar cred k le-am facut prea devreme ,din cate am citit trebuie facute in ziua cand ar trebui sa vina menstruatia.M-am ingrijorat deoarece am avut stari de greata,somnolenta,crampe,dureri de cap,si am citit pe forum k exista multe femei care au fost insarcinate si le-a iesit testul negativ!

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Poate ar trebui sa intrebi un medic,nu?

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Fiecare femeie are corpul sau care se manifesta diferit...sunt sarcini care nu dau simptome sunt altele care dau...spre exemplu la mine nu a fost nici un fel de stare de rau inainte de ciclu ceea ce pana acum aveam si dupa asta mi-am dat seama...tu iti cunosti cel mai bine corpul si cunosti cum reactioneaza el la schimbari....testele de sarcina nu sunt intotdeauna 100% sigure mai pot da si erori,depinde de cum il faci,cand il faci si de marca....ce e sigur un test de sange Beta-HcG iti poate da un rezultat 100% sigur si un control ginecologic de altfel,dar daca sarcina e prea mica nici acolo nu poti primi un rasp clar...Sper ca te-am ajutat cat de cat...

mada_lyna
    Guest
    E clar ca ceva nu e in rgula la tine. poate fi o dereglare, o sarcina....
    test de sarcina iti faci cel mai devreme in ziua in care trebuia sa iti vina. eu mi-am facut testul in ziua in care trebuia sa imi vina,dar eram aproape sigura dinainte.
    fara sa am alte simptome in afara de faptul ca mi se marise pieptul si o data ,la servici,mi-a "venit"miros de cartofi prajiti,desi nu avea cum.
    daca vrei, in cazul in care esti 100% sigura k nu esti gravida, poti lua Branca Ursului pt ca regleaza f bine menstruatia.sa ne anunti!

Membru inregistrat la
    28.04.2012
    Postari in forum
    4
    Ms mult pt raspun,mi-ai fst de mare ajutor!O sa imi fac un test cand ar trebui sa-mi vina menstruatia si dupa voi face si analiza de sange sa fiu sigura...ms mult..va pup

Floricica Nou Venita valentina_c's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2012
    Postari in forum
    286
    buna fetelor.am si eu o problemuta.am luat timp d aprox 5 ani anticonceptionale.in luna mai am renuntat pt k vrem sa facem un bebe.ultima oara mi-a venit cm p 1 iunie, si d atunci nimic.o perioada m-au durut mameloanele, dar d cateva zile mi-a trecut.ma mai doare burta pe jos uneori si mijlocul, in special dimineata.am citit k in sarcina ti s umfla sanii. la mine sunt normali si nu sunt nici durerosi.alte simptome care sa ma puna pe ganduri nu am.am facut deja 2 teste d sarcina, unul p 29 iunie si unul ieri. au iesit ambele negative.voi c credeti k s intampla?e posibil sa se fi dereglat asa mult d la pastile?si d c nu am simptome d ciclu, makr?d ovulat, am ovulat p 22 iunie(asta dupa mucus,care era transparent si ....k albusul d ou), iar temperatura bazala mi-am luat-o in fiecare dimineata,de cateva zile(in afara de ieri ,cand m-am gandit sa fac testul dupa c a fost 2-3 zile peste 37), cam la aceeasi ora, cu diferente d 5-10 minute si a fost mereu peste 37(37.0-37.2) grade.nu stiu c sa mai cred.dak nu imi vine pana sapt viitoare, o sa merg la medic, dar pana atunci am nevoie de parerea voastra.dak puteti sa-mi raspundeti cat mai repede v-as fi recunoscatoare!va multumesc anticipat si va doresc sa fiti sanatoase si sa vaeti bebei sanatosi si cuminti:*

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari