Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita annabrandemburg's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2008
    Postari in forum
    2
    Buna ziua,am avut si eu o intrerupere de sarcina in ian 2007,de atunci am luat anticonceptionale logest,iar in iulie 2008 le am intrerupt dupa terminarea foliei,am fost la ginecolog in sept mi a dat o reteta am luat niste pastile pentru a mi veni CM,IN OCT mi a venit iar de atunci nimic,imi doresc tare mult un bebe dar nu stiu de ce nu mai pot ramane insarcinata..ce pot face?va multumesc

Floricica Avansata mada2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    2.176
    buna.
    si eu am avut aceeasi problema ca u.
    ultimul cm l-am avut in septembrie apoi mi-a venit in dec, credeam k va fii bb dar nu era....desi imi doresc f, mult bb.
    tb sa mergi la dr sa fc analize mai amanuntite.
    analizele sangelui, ecografie vaginala, spermograma sotului.
    te invit in clubul aspirantelor si acolo vei discuta cu fetele, care pot sa-ti dea mai multe sfaturi.

Floricica Cu Vechime maria83's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2009
    Postari in forum
    8.368
    buna fetelor! din pacat si eu am aceeasi problema cu cm, e foarte dereglat asa l-am avut dintotdeauna, nu am facut intrerupere de sarcina, nu am ramas niciodata am luat anticonceptionale pana in mai 2008,iar din octombrie ne dorim si noi un bb si nu vrea deloc sa apara, sambata ma duc la un control sa vedem ce se intampla cu noi,sper sa nu fie probleme... Doamne ajuta!!!

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    si eu am ceva probleme cu CM...am avut o intrerupere de sarcina in octombrie nu ca am vrut au aparut ceva probleme iar sarcian s-a oprit in evolutie apoi dupa avort nu mi-a mai venit CM pana pe 11 dec.in urma unui tratament cu duphaston.ca altfel cred ca nu venea... apoi in Ian.mi-a venit pe dat de 5 mi se pare foarte neregulat acum eu sper sa fie bebe daca nu voi vedea cand imi vine CM pe ce data ore...?
    sper sa pot ramane si eu insarcinata ca tare imi este frica ca nu se va mai putea....

Floricica Nou Venita lilih's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2009
    Postari in forum
    1
    Buna, fetelor!
    Si eu am avut aceeasi problema sarcina intrerupta din evolutie, CM neregulat iar in ultima vreme vine aproape doar cu duphaston..... si ma straduiesc sa fac un BB. Ginecologul meu imi face in fiecare luna monitorizari de ovulatie, se pare ca e motoda cea mai sigura de a cunoaste perioada de ovulatie.

Floricica Nou Venita draganestera's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    1
    buna Vava, aceiasi problema o am si eu,Tot sracina oprita din evolutie la 7-9 sapt. Am avut parte de un chiuretaj prin aspiratie pe data de 2 dec, data de la care am mi-a inceput CM. Asa ca acuma in ianuarie mi-a venit la 34 zile, respectiv in 4 Ian. Dar sincer iti zic nici eu nu mai stiu cum pot sa-mi mai calculez ovulatie.Si chiar imi doresc un Bebe tare mult!!! Mi-am comandat chiar si programul Calmens sa vad dc asa pot sa-mi urmaresc ovulatia cat de cat. Acuma vreau sa incerc in februarie dar nu stiu exact data, asa ca , cred ca vom incerca un pic mai des decat de obicei.
    O intrebare cum ai trecut peste evenimentul asta?Eu am avut momente si momente, cand am zis ca asta e si o luam de la capat, si momente in care ma gandesc ca acuma ar fi fost atata, asa si asa....Greu oricum!!!

Floricica Nou Venita aly26's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2009
    Postari in forum
    41
    Buna. Si eu imi doresc enorm un bebe, sincera sa fiu este pentru prima data cand incerc. Anticonceptionale am luat doar de 3 ori pe o perioada de cateva luni, probleme mare( doar simple raceli) nu am avut. Mentionez ca mi-am calculat perioada de evoluatie. Sper sa fiu insarcinata, doar acolo ma gandesc...menstruatia ar trebui sa imi vina in 15 februarie. Sper sa fac economie la tampoane

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    buna! bine v-am gasit!eu am nascut in mai 2007 ,iar problema cu CM a devenit un dezastru nu imi vine niciodata regulat o luna la 28 de zile ,alta la 35 ,cealalta la 42...nu stiu ce sa fac...am alaptat copilul un an si 7 luni...poate asta e cauza..dar acum de 2-3 luni tot asa de neregulat ...ce sa fac?
    ce ma sfatuiti? multumesc

Floricica Nou Venita anca_pufy's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2009
    Postari in forum
    1
    Buna.Si eu imi doresc foarte mult un copil.Acum un an si jumatate m am casatorit si de atunci incercam sa facem un bebe dar...nici un rezultat.Am un ciclu neregulat, am fost la medic si iau un tratament cu Orgametril.De cand fac tratamentul imi vine ciclu lunar dar cu toate astea nu raman insarcinata.Nu am luat niciodata anticonceptionale

Floricica Nou Venita mumu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2009
    Postari in forum
    15
    Buna,doamnelor!Am si eu aceeasi problema ca toate de aici.Pre4cizez ca sunt mai in varsta ca multe dintre voi,probabil mai in varsta decat toate,am 41 de ani.Toata viata mea am avut problema asta:ciclu foarte dereglat.Imi venea luna asta si peste alte trei luni,sau doua sau...Tot asa.De-aia n-am putut tine un''calendar'',din motivul asta si din altele la fel de personale nu am putut avea un copil mai devreme.Spun mai devreme pt ca la 39 de ani Dumnezeu m-a binecuvantat cu un bebe,un baietel,Razvan-Ioan.Acum are 2 ani si 4 luni.Am luat mult timp contraceptive,apoi,cand am hotarat sa avem un bebe,le-am intrerupt.Doi ani i-au trebuit organismului meu sa se reacomodeze fara anticonceptionale,pana am ramas insarcinata.Doctorii la care am fost(caci au fost mai multi in diferite tari)mi-au spus cam toti la fel,ca daca nu mi-e rau,nu vreau copii,nu ma ingras sau alte motive de genul asta,sa las asa problema,pt ca era destul de nasoala.De ce?Pai cu toate tratamentele,dupa terminarea lor,reveneam la aceeasi dereglare.Acum am crezut ca am intrat in vreo pre-menopauza prematura,dar n-a fost asa.Menstruatia mea are''personalitate'':vine cand vrea ea.Am hotarat sa nu ma mai agit.Dar voi sunteti tinere,trebuie sa faceti ceva.Printre toate tratamentele astea alopate(de medicina clasica)de ce nu incercati si homeopatia?Ce e aia?E putin mai complicat de explicat,dar puteti intra pe net si vi se explica acolo.Homeopatia trateaza si fizic si psihic in acelasi timp.Preturile nu sunt foarte mari(depeinde si de cabinet)sau poate la inceput,apoi scad,iar tratamentul(remedii se numesc)este comparativ la fel ca cel alopat.Nu trebuie sa tineti nici un regim special,doar sa excludeti tot ce e mentolat(guma de mestecat,pasta de dinti,etc).E prea mult pt sanatatea voastra?Eu am incercat-o,merita!E rezolvarea multor probleme de sanatate.Va sarut si va doresc sanatate!

Floricica Nou Venita mona28's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.09.2008
    Postari in forum
    8
    buna draga mumu. M-ai c-am speriat cu *tot ce e mentolat*. Ce legatura exista intre mentol si fertilitate?
    De ani de zile din cauza unei halene nesuferite zilnic consum cel putin un baton de astfel de bomboane. Nu as vrea sa cred ca poate exista o legatura intre bomboanele mentolate si faptul ca barza nu vine.
    Multumesc pentru orice detalii ai oferi.Te pup.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari