Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anya0110's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    7
    Buna la toata lumea!Numele meu este Ana am 23 ani si imi doresc FFF mult un BEBE!!!!!! dar nu reusesc sa raman gravida deoarece am o menstruatie ffff neregulata am intarzieri si de 20 zile, am fost la gonecolog si a spus ca totul este in regula. Cum pot sa stiu cand sunt la ovulatie daca am dereglarile ac. de menstruatie.Ma chinui de aproape 4 ani sa raman insarcinata dar nu am ramas din ac cauza si pt ca am un contact sexual fff rar deoarece sotul meu are un apetit sexual f scazut datorat unui soc suferit in urma decesului mamei lui. Ce pot sa fac? Va rog ajutati-ma in ambele probleme, vreau bebeeeeeeeeee!!!!!!!!

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    buna ana!
    sincer nu sunt chiar in masura sa-ti dau un sfat dar poti incearca cu testele de ovulatie..le gasesti la farmacii.. la sensi blue am inteles ca au teste bune...citesti prospectul si vezi cum trebuie sa le faci...altceva nu stiu..bafta!

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    http://www.copilul.ro/a_116_1371_Ovulatia.html
    /www.copilul.ro/a_116_5086_Invata_semnele_ovulatiei.html

Floricica Nou Venita aaangel's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    10
    testele de ovulație sunt bune parerea mea dar trebuie sa incepi sa le faci din ziua 14-18 bafta multa

e normal sa nu aiba chef dar ai rabdare .............

Floricica Nou Venita ioana98's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2009
    Postari in forum
    84
    Buna, semnele ovulatiei sunt: prezenta unui mucus cervical care sa fie filant, transparent si care da o senzatie de ud, alunecos la nivelul organelor genitale externe. Cand mucusul are aceste caracteristici cauta sa-ti faci un test de ovulatie...
    apoi se poate masura temperatura bazala incepand din ziua a 6-a a ciclului menstrual si cand ea creste cu 2 zecimi de grad esti in preajma ovulatiei.
    Durerea sotului este mare si este normal sa fie mai putin interesat dar ...mamei lui nu i-ar fi placut sa aiba nepoti?

Floricica Nou Venita bebitzandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    4
    parerea mea este k ar trebui sa mergi la medic si sa vezi cum iti poti regla CM apoi sa lucrezi la proiect pana atunci poate isi mai revine si sotul tau....succes

Floricica Nou Venita diamant_081's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    10
    buna fetelor,eu folosesc test de ovulatie se numeste MINUT luna aceasta l-am incercat si eu.Am un ciclu menstrual de 28 zile, primul test l-am facut in a 11 zi de menstra si a iesit pozitiv acuma sa vedem daca voi ramane.De un an de zile tot astept,am fost si pe la medic. Va pup

Floricica Nou Venita tina b.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    6
    Buna, si eu am facut tot felul de tratamente pt ca nu im vine ciclul normal, nu stiu sigur ziua de ovulatie dar medicul ginecolog a zis ca poti ramane grvida in alta perioada decat cea a ovulatiei. Spune-tim dupa cat timp poti sa sti daca ai ramas gravida? Eu am facut un mic calcul cam cand este ziua de ovulatie si am facut ce era de facut si acum nu stiu cand sa im fac testul de sarcina. ma puteti ajuta va rog mult de tot

Floricica Debutanta monabadea28's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2009
    Postari in forum
    631
    Buna!Testul se face cam in 14 zile din ziua ovulatiei sau a contactului pt.a fi cat mai sigur.Mai este posibilitatea unei analize de sange care se face doar in spital.asta se poate face dupa cateva zile de la contactul neprotejat.Multa bafta.Sa fie bebic!

Floricica Nou Venita cristina_elena1983's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    73
    Buna.Stie cine daca in perioada de ovulatie este normal sa ai o durere mica de ovare si o scurgere alb-galbuie??Sunt foarte ingrijorata.

Floricica Cu Vechime mihaela gutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2009
    Postari in forum
    7.107
    buna cristina,
    eu nu cred ca trebuie sa te sperii,sunt unele cazuri in care exista la ovulatie si astfel de scurgeri!
    a cata zi de ovulatie este?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari