Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita angela gherghiceanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    1

Cum sa cresteti sansele de a ramane gravide in timp scurt

Topicul este raspuns la articolul Cum sa cresteti sansele de a ramane gravide in timp scurt

va rog sa ma ajutati sa gasesc raspunsul la o problema a prietenei mele. Iata cum stau lucrurile in fapt: are 26 ani, si este casatorita de 7 ani. Acum 6 ani a constatat ca are un chist pe ovarul drept. L-a operat, iar dupa 6 ani, adica in acest an in februarie, chistul a recidivat. S-a operat si i s-a spus ca o sa poata avea copii. Nu a ramas insarcinata niciodata dupa prima operatie. Ce se poate face, unde sa mearga pentru investigatii? Ce o sfatuiti? Mentionez ca pun eu aceste intrebari deoarece ea locuieste la tara si nu are acces la internet. Va multumesc

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Buna!eu cred ca ar trebui sa mearga la ginecolog si sa-l intrebe de stimularea ovulatiei. Stiu cum se face,dar nu cred ca ar trebui sa spun aici.sanatate si dea d-zeu prietenei tale bb dorit.

Floricica Nou Venita cystintir's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2008
    Postari in forum
    3
    buna,sunt cristina si ma chinui de aproape 1 an sa raman insarcinata si nu reusesc,doar acum am reusit sa-mi conving sotul sa vina si el la medic,cand viata noastra sexuala a devenit un dezastru,adica nu mai exista.ne dorim psihic,dar nu ne putem apropia fizic cu toate trucurile folosite,oare o sa-si revina vreodata viata noastra sexuala?sau numai cand o sa raman insarcinata?dar cum?de la duhul sf?
    multumesc

Floricica Nou Venita cystintir's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2008
    Postari in forum
    3
    buna,sunt cristina si ma chinui de aproape 1 an sa raman insarcinata si nu reusesc,doar acum am reusit sa-mi conving sotul sa vina si el la medic,cand viata noastra sexuala a devenit un dezastru,adica nu mai exista.ne dorim psihic,dar nu ne putem apropia fizic cu toate trucurile folosite,oare o sa-si revina vreodata viata noastra sexuala?sau numai cand o sa raman insarcinata?dar cum?de la duhul sf?
    multumesc

Floricica Senior gabis's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2008
    Postari in forum
    4.289
    buna cristina!am citit mesajele tale si te inteleg,dar iti pot spune ca esti atat de tanara ,si nu ar trebui sa faci atata rau prin stress tie si nu in ultimul rand relatiei tale.ai tot timpul sa-ti covingi si sotul,si sa gasesti un doctor bun.dar scopul tau acum relatia ta ,incearca sa-l recuceresti din nou ,fara discutii referitoare la copii si problema voastra ,da-i timp caci barbatii au nevoie de mai mult timp decat noi.ei sunt ca niste copii ,indiferent de varsta,asta e, asa ia facut dumnezeu.cand sunteti impreuna adui aminte cum va-ti cunoscut ,cat va iubeati etc . si daca te intreaba depre copii ,spui ca te-ai hotarat ca poate sa mai asteapta probl.asta mai importanta este dragostea voastra acum.daca vrei sa mai vorbim intra la capitolul SUNT INSARCINATA SAU VINE CM sau trimitem adresa privata

Floricica Debutanta ionela29's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2009
    Postari in forum
    873
    eu cred ca tot cese spune aici e adevarat si sunt si o sumedenie de lucruri care pot ajuta la conceperea unui bimbic .mai incercati sa faceti o baie cat se poate de calda de vreo 30 de min si apoi faceti-va de cap cu partenerul se spune ca se ramane mai usor gravida

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    eu am avut o rana pe col,am facut toate controalele si am tinut si tratamentele aferente...adevarul e ca nici nu eram atat de stresata sa raman insarcinata ca aveam 24-26 ani.....dar de la 27 m-am dus la ecograf....acolo am aflat cand era ovulatia(la unele femei in timpul ovulatiei au dureri mari,altele simt doar un disconfort)......eu cand aveam ovulatia aveam dureri si atunci eu si sotul nu faceam dragoste si ca atare nici insarcinata nu ramaneam.....dar asta am aflat cand aproape eram la sfarsitul ei,adica ultima zi,si am zis sa facem o incercare....incercare din care a rezultat Luca:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari