Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita LacrimideInger's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2013
    Postari in forum
    14

Contraindicatii anticonceptionale.

Buna, nu stiam unde sa postez acest subiect, si lam postat aici. Am o nelamurire mare, asa sa zic...de citeva luni sufar de cadere intensiva de par, si ultima luna am mai si luat un tratament de 10 zile cu antibiotice si situatia sa agravat si mai tare. Medicul mi-a prescris FORCAPIL, contra caderii parului, le iau de 2 saptamini deacum. Iau si AC DIANE 35, si abia astazi am aflat ca sunt unele minerale care pot scadea eficienta contraceptivelor, acesta este Zincul, care este in doza de 15 mg in FORCAPIL. E posibil cumva sa-mi fi scazut eficienta pastilelor de la zinc? am avut relatii sexuale in perioada menstruatiei, din a 2 zi pina in a 5, si dupa menstruatie nam avut relatii, apoi peste o zi iar am avut contact...sunt in nelamurire, deoarece in prospectul Diane nu scrie astfel de interactiuni cu mineralele(acolo sunt precizate doar antibioticile, barbituricile si ceaiul de sunatoare) va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat, acum sunt la jumate de cutie de AC.

sadia
    Guest
    Atat cat stiu ,Diane sunt ac si sunt mereu bombe de hormoni deci nu prea cred ca scad nimic.Eu iau si antibiotic si tot ce vreau, pana acum nu mi s-a intamplat nimic.Ceea ce as vrea sa te intreb,desi sunt off topic...ai idee cat de nocive sunt raporturile sexuale in timpul menstrei?

Membru inregistrat la
    28.07.2013
    Postari in forum
    14
    referitor de raporturile sexuale in timpul menstruatiei, nu am gasit nimic rau, din contra se zice ca chiar face bine, personal si mie, nu am acele dureri acel flux de singe. Poate eu stiu prea putine? Sadia, imi dai si mie careva sfaturi, nu am sa ma supar deloc, din contra, am sa accept critica.

Membru inregistrat la
    28.07.2013
    Postari in forum
    14
    Si am mai vrut sa intreb, e posibil totusi sa ramii insarcinata cand esti pe stop, daca iau si anticonceptionale?

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de LacrimideInger Vezi mesajul
    Si am mai vrut sa intreb, e posibil totusi sa ramii insarcinata cand esti pe stop, daca iau si anticonceptionale?
    Buna!
    Poti ramane insarcinata in timpul menstrei decat daca nu iei anticonceptionale.

Membru inregistrat la
    28.07.2013
    Postari in forum
    14
    Citat Postat de GeorgianaR Vezi mesajul
    Buna!
    Poti ramane insarcinata in timpul menstrei decat daca nu iei anticonceptionale.
    Multumesc mult pentru raspuns, sper sa fie tot bine, si FORCAPIL sa nu-mi fi scazut cumva eficienta anticonceptionalelor.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Mai, sa fim seriosi, probabilitatea sa ramai insarcinata in timpul menstrei este 0. Tu ai nevoie de ovulatie, iar ovulatia nu apare in timpul menstruatie!!! A, ca apare chiar la finalul menstrei, mai exact imediat dupa finalizarea sangerarilor, asta e alta mancare de peste. Asa da, dar RAR de tot!!!!!!!!! Si doar daca nu ai ciclu menstrual regulat si uneori ai perioada dintre cicluri mai mare, alteori mai mica. Dar pt cineva care are ciclu regulat, 0 sanse!!!!!!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari