Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Christina.NM's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2012
    Postari in forum
    2

Nelamurit CM neregulat

buna fetelor, sunt si eu noua pe aici si vreau sa va adresez si eu o intrebare sau poate chiar 2 sau mai multe... ...la ce probleme am, nici nu stiu cum sa incep
    am 26 ani iar de vreo cativa ani (5) ma confrunt cu promblema ciclului neregulat, 2 luni vine cm alte 3-6 luni nu vine, pe urma o ia din nou de la capat...nu stiu ce sa mai fac...am fost la diferiti medici, toti mi-au dat diferite tratamente pt reglare, dar din pacate nici unul cu vreun efect, decat pe perioada limitata, mai exact 2 luni...in vara am fost la medic, mi.a dat tratament dar a avut efect exact 2 luni, ca cele anterioare...analizele imi sunt ok, dar nu inteleg care este problema ...am tot citit pe internet diferite cazuri asemanatoare cu al meu care au incercat tratamente naturiste si care au avut efect...pe dat de 12 oct am inceput sa beau zilnic 500 ml ceai de coada soricelului...dupa 2 zile de administrare mi.a venit f putin si maroniu, dar a durat decat o zi...mi-am zis ca doar doamne-doamne stie ce problema am :(
    pe 24 oct am inceput sa iau si branca ursului pastile 6 pastile/zi, care tot asa dupa 2 zile de administrare am avut iar 2 zile de cm, dar tot asa maroniu...incepand de azi beau si cate 300m ceai de frunze si codite de zmeura...vreau sa continuu cu aceste plante macr 2-3 luni si sper sa vad o imbunatatire...

voi ce spune-ti fac bine ceea ce fac, sau nu, avand in vedere ca vreau si eu un

va multumesc si sper sa primesc si eu niste raspunsuri

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    niste analize hormonale ti-ai facut? sa vezi valorile estrogenului etc? e posibil sa fie pe acolo o problema... sau absenta ovulatiei (anovulatia)... oricum, nu e suficienta o vizita la ginecolog, mai ales daca problemele persista. trebuie facute investigatii serioase si pe toate planurile pentru a afla care este problema adevarata si pentru a o remedia... sanatate iti doresc si sa vii cu vesti bune!

Floricica Nou Venita ANA_27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.12.2011
    Postari in forum
    62
    Cristina ,si eu aveam aceesi problema. dar , dupa ce am avut ultima menstruatie, mai exact pe 18.10. mi-a venit. dupa ce a trecut menstruatia, am inceput un tratament naturist, (bineinteles, m-am inspirat si eu de la fete de pe diverse forum-uri ) cu capsule branca ursului 6 cps / zi, maca 3 cps/zi, mladite de zmeur de 3 ori/zi 14 zile pana la presupusa ovulatie, pt ca nu stiam cand am ovulatie...si am oprit tratamentul pt ca dauneaza unei eventuale sarcini..surpriza: pe data de 18.11 mi-a venit menstruatia...am facut un pas important avand in vedere ca de 3 ani ma chinui sa fac un bebe:*:*:*

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari