Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

Clostrylbegit+Pregnyl+Duphaston

Am luat in urma cu cateva luni closty ( pentru ca aveam endometrul foarte subtire),insa intre timp am schimbat doctorul( a facut o tampenie...in fine) si medicul de acum nici nu vrea sa auda de asa ceva. Nu mai rin minte pentru ingrosarea endometrului cum se ia? Multumesc

Floricica Cu Vechime micuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2009
    Postari in forum
    5.310
    buna atish ! si eu am facut acum 3 luni stimulare cu closty,si la monitorizari endometrul meu nu era vizibil,si am avut folicul decat pe ov drept de 7,2 ,si de atunci nu mi-a venit menstra ,am inceput de curand sa iau duphaston ,vreau sa-ti spun ca closty m-a dereglat de tot ,am inteles ca nu este indicat sa iei closty dak ai cm dereglat ,nu stiu ce sa mai cred luna asta imi voi face prog la dr marinecu de la giulesti ,sper sa-mi dea sperante ,te poop si poate o da domnu sa vina si la noi bebei

Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    Citat Postat de micuta Vezi mesajul
    buna atish ! si eu am facut acum 3 luni stimulare cu closty,si la monitorizari endometrul meu nu era vizibil,si am avut folicul decat pe ov drept de 7,2 ,si de atunci nu mi-a venit menstra ,am inceput de curand sa iau duphaston ,vreau sa-ti spun ca closty m-a dereglat de tot ,am inteles ca nu este indicat sa iei closty dak ai cm dereglat ,nu stiu ce sa mai cred luna asta imi voi face prog la dr marinecu de la giulesti ,sper sa-mi dea sperante ,te poop si poate o da domnu sa vina si la noi bebei
    intre ce zile ai luat tu closty

Membru inregistrat la
    17.01.2009
    Postari in forum
    5.310
    buna ! eu am luat closty din ziua a 5 pana in ziua a 10 ,

Floricica Avansata codra's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    1.557
    buna fetelor!
    si eu sunt la a3a luna de closty.si eu am avut probleme cu cm care era dreglat rau.am facut HSG(aveam trompele obturate...acum sunt ok),am facut si tratament cu duphaston ptr. reglarea cm.cat timp am luat tratamentul,totul era ok,venea bine.cand am terminat,iar a luat-o razna.dar de la closty nu mi s-a dereglat pentru ca ovulez ok(fac si monitorizare eco),fara pregnyl.si ce am observat de cand fac tratamentul cu closty...am scapat de sindromul premenstrual.
    micuta tu faceai pregnyl?

Membru inregistrat la
    17.01.2009
    Postari in forum
    5.310
    buna codra ! nu eu nu am facut pregnyl ,eu nu am facut decat o luna de stimulare cu closty , si am avut folicul decat pe ov drept de 7,2 ,endometrul nu era vizibil ,si mai mi-a descoperit ca in cav uterina am niste resturi calcificate de intensitate osoasa , si mi-a spus sa fac o histeroscopie ,de ce oare am alea acolo habar nam ,nu am avut nici un avort ,deacat o sarcina si am nascut prin ceazariana ,de spune ca e posibil sa fie firele de la op care nu sau topit si sau depus acolo ,dupa tratamentul cu closty nu mi-a venit deloc menstra si au trecut 3 luni ,oricum eu aveam un cm neregulat dar acum a trecut prea mult ,am luat duphaston si acum astept ....

Floricica Avansata codra's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    1.557
    offf Doamne ce de complicatii...imi pare rau ca treci prin asa ceva.Doamne ajuta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari