Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita a.adriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2011
    Postari in forum
    18

Postare Clomifen

Buna fetelor,
    As vrea sa le intreb pe cele care au folosit CLOMIFEN pt stimulare daca a dat rezultate si dupa cat timp. Mie mi-a recomandat dr dupa ce am facut HSG si a iesit ca trompele sunt ok, permeabile si deci pot sa ma apuc de treaba. Mi-a zis sa iau din ziua 14 timp de 10 zile DUPHASTON si in zilele 3,4,5,6 si 7 CLOMIFEN. Voi cum l-ati luat?

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Citat Postat de a.adriana Vezi mesajul
    Buna fetelor,
    As vrea sa le intreb pe cele care au folosit CLOMIFEN pt stimulare daca a dat rezultate si dupa cat timp. Mie mi-a recomandat dr dupa ce am facut HSG si a iesit ca trompele sunt ok, permeabile si deci pot sa ma apuc de treaba. Mi-a zis sa iau din ziua 14 timp de 10 zile DUPHASTON si in zilele 3,4,5,6 si 7 CLOMIFEN. Voi cum l-ati luat?
    Buna, clomifenul este substanta activa....ce medicament iei tu mai exact? Ova-mit, clostylbeigit? Dr tau vrea sa-ti faca o usoara stimulare ovariana, insa....cu duphastonul din ziua a 14 nu prea e ok! Duphastonul trebuie luat dupa ce ai avut ovulatie si presupusa fecundatie a ovulului....daca tu ovulezi in ziua a 14 , duphastonul nu face altceva decat sa tina spermatozoizii la distanta! Eu am facut cateva stimulari iar regula de baza este: duphaston dupa ce ai avut ovulatia si contactul sexual controlat! Eu zic sa te duci si la alt dr si sa-ti faci o monitorizare in ziua a 14 sa vezi exact cand este momentul ovulatiei! Succes

Floricica Nou Venita a.adriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2011
    Postari in forum
    18
    Buna Julay,
    Multumesc pt raspuns. Dr mea mi-a dat DUPHASTON pt ca am probleme cu cm. este f neregulat si in felul acesta iau Dupaston sa-mi vina si cand vine iau Clomifen ( nu mi-a recomandat ceva anume, dar cred ca o sa iau Closty), iar in ziua a 10-a ma duc la eco.
    Am mai auzit de aceasta schema ... nu stiu de ce nu ar fi ok. O sa intreb la urmatorul control pe dr mea daca e ok asa sau nu.

Floricica Nou Venita Ciubotariu.Alina411's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2016
    Postari in forum
    1
    Buna ziua. A dat randament tratamentul? Si eu ma chinui de aprx 1 jum sa fac un bebe si mi.a dat medicul duphaston.va multumesc ! a.adriana
    Modificata de Ciubotariu.Alina411; 23.02.2016 la 09:20:30.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari