Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita beatrice_elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    34

Nefericire Ciclul menstrual sau sangerari dupa nastere?

Buna tuturor....Am si eu o problema si ma gandeam poate ma puteti ajuta

Am nascut acum o luna si o saptamana. De aproape o saptamana iau anticonceptionale la recomdarea medicului. Ieri, am observat scurgeri de sange si de atunci de fiecare data cand merg la WC gasesc sange. Mentionez ca sangerarile de dupa nastere s-au oprit acum mai bine de 2 saptamani. Nu pot sa imi dau seama daca e cm sau nu si daca nu cand si cum voi putea sa recunosc din nou ca e. Sarcina m-a dat peste cap si nu mai stiu nimic.

Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    mie mi-a venit menstruatia exact la 40 de zile de la nastere, la inceput scurgeri maronii si apoi normal ca la ciclu

Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    ....si daca inainte de nastere aveam niste dureri groaznice de burta cand imi venea menstruatia, acum nu mai am nimic si nici scurgerile nu sunt abundente ca inainte

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    eu am avut sangerari 6 sapt dupa nastere, bine eu am avut ceva complicatii, mi s-a format un cheag de sange..sangerarile cum sunt?ce culoare are sangele?ai grija la miros, daca au miros fetid fugi la medic....daca nu poate fi doar de la anticonceptionale

Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    34
    Citat Postat de mihaono Vezi mesajul
    mie mi-a venit menstruatia exact la 40 de zile de la nastere, la inceput scurgeri maronii si apoi normal ca la ciclu
    ohhh am citit asemenea cazuri dar nu credeam ca mi s-ar putea intampla mie ... chiar aseara ii spuneam sotului despre asa ceva si mi-a zis ca sunt cazuri si cazuri, sa nu-mi fac griji pt ca maxim la final de saptamana o sa mergem la doctor pt a fi siguri de ceea ce se intampla....

Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    34
    Citat Postat de mihaono Vezi mesajul
    ....si daca inainte de nastere aveam niste dureri groaznice de burta cand imi venea menstruatia, acum nu mai am nimic si nici scurgerile nu sunt abundente ca inainte

eu n-am avut niciodata dureri de la menstruatie si nici nu era cine stie ce abundent...era o menstruatie chiar normala si venea mereu la 28 de zile....cel mai mult m-a sperie ideea ca dupa sarcina nu mai sunt in stare sa recunosc daca e sau nu menstruatie...ce e drept ... m-am obisnuit 9 luni sa stau pe tusa si acum stau si dau din buza :)))

Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    34
    Citat Postat de erendis Vezi mesajul
    eu am avut sangerari 6 sapt dupa nastere, bine eu am avut ceva complicatii, mi s-a format un cheag de sange..sangerarile cum sunt?ce culoare are sangele?ai grija la miros, daca au miros fetid fugi la medic....daca nu poate fi doar de la anticonceptionale
    offff sper ca acum esti bine....si ca totul e ok.
    sangerarile la mine s-au oprit de aceea stau acum si ma intreb ce si cum e .... sangele e rosu apris si la inceput era maroniu si cu mici cheaguri ( alea normale care se intalnesc in timpul menstruatiei , mai ales la inceput ) . cantitatea de sange nu e chiar considerabila , ci seamana mai mult cu zilele dintre inceput si sfarsit....atunci cand sangele nu e la fel de mult ca la inceputul menstruatiei....
    ma gandeam si eu ca poate fi de la anticonceptionale dar am sa merg totusi la medic pt a ma lamuri si pe mine .

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    acum sunt bine, multumesc la Dumnezeu..cel mai bine mergi la medic, e cel mai sigur...multa sanatate

Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    34
    Citat Postat de erendis Vezi mesajul
    acum sunt bine, multumesc la Dumnezeu..cel mai bine mergi la medic, e cel mai sigur...multa sanatate
    Ma bucur sa aud ca totul e bine..

Am sa merg maxim la final de saptamana si am sa vad ce si cum.Iti multumesc

Numai bine iti doresc si multa sanatate si tie si familiei tale

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari