Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita linascuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    buna ziua...am o intrebare si o mica problema care ma deranjeaza. Sunt casatorita de 6 luni si in luna octombrie am ramas insarcinata (retinerea ciclului M fiind de 10 zile)am pierdut sarcina, urmatoarea luna am avut o retinere de 7 zile , de data aceasta nu sunt sigura daca am fost insarcinata, acum ultima luna pe 3 decembrie am avut iar o retinere de 18 zile, iar am fost insarcinata si am pierdut sarcina! Intrebarea: e posibil ca sa se faca o infectie in uter in urma a 2 avorturi spontane ( dupa cite am inteles in cazul unui avort spontan nu se curata bine uterul si se poate face o infectie) nu sunt sigura de asta si de situatia mea! timp de 3 ani am un chist pe ovarul drept, medicii de la ecograf mi-au zis ca e chist dermoid, acum 3 luni am facut un ecograf si mi-au zis ca nu sunt schimbari ca chistul mai exista in urma a multor tratamente, ieri pe data de 27 ianuarie 2009 am facut iar o ecografie si medicul mi-a zis ca nu am nici un chist, ca sunt ok!!!i-am explicat situatia mea ca de atitia ani am avut acest chist ...si interesant ca ei acum nu l-au mai vazut...e posibil ca din cauza sarcinei sa se absoarba??? dar de ce am pierdut 2 sarcini? Astea sunt intrebarile care ma deranjeaza si nu-mi dau linistea!!! "unii medici mi-au zis ca sa nu-mi fac griji ca o sa ramin insarcinata si o sa am copii chiar daca am acest chist" alti medici mi-au zis ca daca nu va fi tratat atunci nu voi putea ramine insarcinata si nu voi putea avea copii, sau voi ramine insarcinata si voi pierde sarcina".....sunt derutata ...nu stiu ce sa cred!!! Astept raspunsurile si comentariile voastre...!!! Va multumesc anticipat! Gabriela

Floricica Nou Venita ildimr's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2008
    Postari in forum
    47
    Buna "Gabriela" imi pare rau ca ai pierdut 2 sarcini,stiu e greu,si eu am pierdut anul trecut o sarcina si de atunci tot incercam...de ce nu faci o pauza de doua luni adica sa incerci sa nu ramii insarcinata,sa iti revi,si dupa acea sa faci niste analize.Eu dupa ce am pierdut sarcina medicul mia zis sa fac o pauza de doua luni si apoi sa incerc sa ramin insarcinata...te pup si mai vorbim... ildi

Floricica Nou Venita linascuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    Salutare Ildi...deja am sa fac si eu asa...am sa am grija sa nu ramin insarcinata citeva luni...Vreau sa te intreb: dupa ce ai pierdut sarcina(avort spontan) nu ai avut complicatii la uter...infectii si din alea??? ai luat tratament dupa pierdere? astept un rs!!! sunt ingrijorata ca un medic mi-a zis ca e posibil in urma unui avort spontan, daca nu ma tratez sau sa fac niste analize poate sa se faca o infectie din cauza ca nu sa curatat bine uterul dupa sarcina(am vorbit cu medicul la tel)eu individual inca nu am fost....deoarece sunt in Anglia in prezent si aici e tare dificil cu medicii...mergi doar cu programare si cind vor ei...!!!uite asa...:)......Iti multumesc mult pt mesaj si mai astept mesajele tale! Pupbye

Floricica Nou Venita pisi_andreea85's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    24
    eu am fost la doctos si mi s-a spus k am pe ambele ovare chisturi de la prima menstuatie si pe ovarul drept acum am si infectie am facut 2 teste si ambele au iesit pozitive eu nu cred k chisturile pot afecta sarcina!si eu sunt in italia si e la fel de greu k si in anglia cu doctorii,programarile,bla bla bla.am o scurgere vaginala prea abundanta si nu inteleg ce e?afecteaza sarcina?
    ms

Membru inregistrat la
    10.06.2008
    Postari in forum
    47
    Buna Gabriela.....ma pregateam sa iti dau o veste buna,dar nu pot,adica nu e bebe nici luna asta,va fi luna viiotare...dar cred ca o sa ma duc la medic saptamina viitoare....la mine a fost sarcian oprita din evolutie la 7 saptamini,m-am dus la medic intr-o duminica seara ca aveam un inceput de hemoragie...luni dimineata mi-a facut chiuretaj nu am simtit nimic ca mi-a facut anestezie generala.Nu am facut complicatii,am facut tratament cu antibiotice,am fost la control la 3 saptamini,apoi la 2 luni,adica dupa doua cicluri.Dar sint supi ca nu vrea sa vina bebeleeeeeeeeeee......Te pup si mai vorbim,ai grija de tine ILDI

Floricica Nou Venita tesa4's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    80
    buna ildi,
    si eu sunt tot din bistrita. Am un baiat de 2 ani si lucrea de ceva vreme la al doilea bebe care insa se lasa asteptat. La ce medic mergi?

Membru inregistrat la
    10.06.2008
    Postari in forum
    47
    Buna tesa....la Muresan la clinica.....e medicul meu de ani de zile,la el am fost cind am avut probleme.Tu la cine esti?Ai ceva tratament.........Saptamina asta am vrut sa ma duc la medic sa imi fac analizele din nou dar renunt ca am o raceala de doua saptamini care nu vrea sa imi treaca...si am luat si antibiotice...si tusesc de ...te pup mai vorbim...ILDI

Floricica Nou Venita tesa4's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    80
    buna,ildi
    si eu sunt tot la muresan
    cu el am nascut si primul copil si sunt foarte multumita de el
    iti urez sa te faci bine si sa vina bebe cat mai repede
    te pup

Floricica Nou Venita anam's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2009
    Postari in forum
    1
    linascuta as vrea sa te intreb daca in timp ce stiai ca aveai acel chist dermadoid, aveai si alte simptome. am si eu un chist de tipul asta, destul de mare (10cm) dar din pacate l-am descoperit la prima ecografie cu bebele meu, acum 1 luna. ma ingrijoreaza faptul ca eu nu am stiut nimic, si acum e cam tarziu sa ma sperie doctorii ca nu pot sa am un bebe(???)

Floricica Debutanta panduru cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2008
    Postari in forum
    674
    buna gabriela!in primul rand vreau sa-ti spun ca imi pare extrem de rau pentru piederile de sarcina pe care le-ai avut.as fi vrut decat sa te intreb daca ti s-a pus vreun diagnostic ginecologic..pantru ca eu incerc sa raman insarcinata de 3 ani si nu reusesc.m-a intarziat si mie ciclul de mai multe ori,si chiar odata am facut un test si mi-a iesit cu a doua liniuta usor roz ca sa zic asa,dar cum mi-a ventit ciclul chiar a doua zi am crezut ca a fost o greseala.dar eu am fost diagnosticata deocamdata suspecta de sidromul lui asherman.de aceea as fi vrut sa te intreb ce diagnostic ti-au pus tie.trebuie sa spun ca nu am fost niciodata sigura ca as fi fost insarcinata.dealtfel ,eu nici macar nu cred ca as fi fost,sau cel putin sper!as vrea sa mamai vb ca sa-mi mai povestesti...te-am pupat gabi!multa bafta!

Membru inregistrat la
    10.06.2008
    Postari in forum
    47
    Buna fetelor......am fost la medic si sint tare suparata....bebele intirzie din cauza ovarelor polichistice pe care... nu stiu de unde le-am acaparat...mi-a dat tratament si mergem inainte....asta e....va pup si mai vorbim ILDI

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari