Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ana05's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2012
    Postari in forum
    45

Care sunt sansele sa raman insarcinata?

Buna fetelor! Poate ma puteti ajuta si pe mine, care sunteti mai cu experienta
    Care sunt sansele ca eu sa raman insarcinata, daca ultimul cm a fost pe 30 nov 2014, si am facut neprotejat pe 18 dec, pe 22 si 27. A venit sotul meu de sarbatori dupa 6 luni de zile muncite in strainatate, si ne-am pastrat si asteptat atat timp unul pe altu. Deci nu stiu daca conteaza si faptul ca 6 luni am stat ,,pe bara"
    noi mai avem un baietel de 2 ani, dar eu nu pot sa inteleg chestia asta cu perioada de ovulatie.
    Eu am cm neregulat de cand ma stiu, trec chiar si 3 luni fara sa imi vina,sau intre cm e o perioada de peste 36 de zile.
    Deci daca am avut sanse sa raman, cam cand ar trebui sa fac testul de sarcina?

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Dat fiind ca ai un cm neregulat, poti ovula oricand...nu este nimic sigur.In cadrul unui cm regulat, de 28 zile, ovulatia se produce intr-o singura zi, in ziua 14, iar tu esti fertile doua zile inainte si doua dupa, pentru ca spermatozoizii pot supravietui 24-48 ore. Parerea mea este ca poti incerca un test deja...dar rezultatul nu este inca foarte sigur.Un test da rezultat correct la minim 14 zile de la posibila fecundare.Sper ca ai inteles cat de cat :).

Floricica Nou Venita ana05's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2012
    Postari in forum
    45
    Mersi Georgiana, o sa imi fac totusi un test zilele astea!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari