Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 11
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita linascuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    Salutare tuturor! ! ! Fetelor ce parere ave-ti despre branca ursului? ? ? ? Am citit ceva info pe net, si am inteles ca e buna pentru reglarea hormonala, feritilitate atat la femei cat si la barbati. . . . Si multe altele, in fine e buna pt a fc un bebe! ! ! Voi ce parere ave-ti? ? ? A-ti folosit asa ceva vreo data? Are efecte? ? ? . . . . . . . . . . . Astept multe raspunsuri si sfaturi! ! ! Va multumesc.

Floricica Nou Venita diamant_081's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    10
    buna,eu am 14 zile de cand folosesc,o iau pentru a ramane insarcinata, iam dat si lui sot noi luam tinctura sa vedem daca da vreun rezultat.

Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    Ok ms. . . Astept rezultate bune. . . Si mie un sfat! ! ! Pup

Floricica Senior andrea31's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    4.380
    eu am folosit bu,si nu a dat rezultate,sotul ia medicamente eu nu am ovulatie dar fac tratament cu closty,mie bu mi-a dereglat ciclu,prima luna a venit la 25 de zile apoi la 28,35 etc,bafta

Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    Imi pare rau ca asa sa intamplat. . . Oricum ms pt msj. . . . Eu as incerca sa vad care sunt efectele. . . . Vreau fffff mult un bebe. Mare e dzeu poate. . . . . . Si cum e la gust? ? ? Adica e acceptabil? ? ? Sunt sensibila la chestii d-astea dar pt un bebe. . . . Fac orice! ! ! Am fost in stare sa suport niste injectii dureeeroase de iti venea sa urci pe pereti de durere. . . A pai o tinctura. . . . Cred ca pt un puisor scump as suporta! ! ! :)

Floricica Senior andrea31's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    4.380
    buna dimineata!imi cer scuze dar aseara nu am mai intrat sa-ti raspund sunt racita tare si m-am bagat in patatuc,in legtura cu gustul,nu e asa de rau dar daca il pui in putin suc sau ceai se pierde gustul,de 3 ori trebuie sa iei cate o lingurita inainte de masa,incerci demult pt bebe?la medic ai fost?pooop o zii frumoasa si multa bafta[floare galbena]

Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    Sal, ms pt raspuns. . . Pt bebe ufff incerc de un an jumate. . . Dar cu cateva intreruperi desigur. . Pauze(tratamente)desigur ca am fost la medic(medici). . . Ma confrunt cu problema chistuletelor. . . Cand il am pe ov drept. . Cand pe stang, si uite asa! ! ! Si din cauza chistuletelor din spunsele doctoritei mele. . . Ovulatia nu exista. . . Ciclul il aveam dereglat(neregulat). . . Si eu ma minteam de in fiecare luna ca poate-s gravida! ! ! Uite asa. . . Acum fac tratament din iarna am inceput. . . Am fc cu injectii, pastile, diane 35. . . Mai am luna asta cu diane si vrem sa incercam daca se primeste sa facem un bebe. . . Si daca nu. . . Sa incep cu branca ursului. . . Sper sa fie buna! ! ! Ms si tie o zi faina cu soare dulce! ! ! :)

Floricica Nou Venita grosz gabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2010
    Postari in forum
    99
    salutare fetele....pupici la toate...am vrut sa va scriu despre experienta mea cu branca ursului....si sotul meu are probleme cu gigeii,asa ca ne-am hotarat sa luam impreuna...am luat tinctura timp de 3 luni,insa nu a avut nici un efect...ba mai mult,mi-a dereglat ciclul de tot...am fost foarte dezamagiti...nu vreau sa va dezamagesc si eu pe voi,dar la noi asa s-a intamplat...totusi,am citit ca la foarte multe persoane le-a facut bine,barbati si femei deopotriva,femei care nu au ramas 10-12 ani,au ramas dupa tratament cu branca...asa ca,m-am hotarat sa mai incercam o data,de data asta insa,se va sacrifica doar el,dar mai adaugam si vitaminele C si E...o sa vedem rezultatele...o sa va tin la curent,iar voi sa faceti la fel...va tuc pe toate si bafta....nu ne pierdem speranta...luptatoare pana la capat...

Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    Salut. . . Imi pare rau ca nu a avut efect la voi. . . Mare e domnul poate de data asta. . . Asa e trebe sa luptam pan in ultimul moment. . . Pt ca merita! ! ! Pupici si numai bine. . . . Sa vina bebele. . . Si sa ne mai anunti si pe noi! ! ! :)

Floricica Nou Venita magmarip's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2009
    Postari in forum
    51
    Buna!

Eu iau tinctura de Branca Ursului din Ianuarie. am luat primele 10 zile de cm si dupa aia nu am luat pana la urmatorul ciclu. Acum o sa mai iau cateva zile si dupa aia pauza, ca trebuie facuta pauza dupa 3 luni. Asa am citit pe forumuri.
    Pot sa zic ca mie mi-a facut bine, chiar daca ma asteptam sa raman insarcinata. Mi-a reglat ciclul, testele de ovulatie au iesit pozitive, ceea ce inainte de a lua BU nu s-a intamplat.

Sper sa vina si bebe dupa cura de BU.

Floricica Debutanta vera_32's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    606
    Salut fetelor,vad ca discutati despre tratamentul cu branca ursului...si eu am trecut prin asta,am facut 6 luni tratament cu tinctura si eu si sotul.Imi era amar,la urma nici nu mai puteam sa o beau parca era din ce in ce mai rea...cat despre rezultate habar nu am daca a ajutat la ceva...la sase luni dupa tratamentul cu tinctura am ramas gravida,dar am mai facut si alt tratament si de asta nu stiu daca a ajutat tinctura sau tratamentul.Va urez bafta multa!!

+ Raspunde
Pagina 1 din 11
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari