Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita teoman's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    1

Astept raspuns

Buna, sunt noua pe acest forum si sunt incantata ce citesc deoarece asa ne putem documenta si noi incepatoarele. Doresc sa devin mamica si impreuna cu sotul am luat marea decizie.Desi nu ne-am protejat niciodata cu medicamente sau pastile etc nu am ramas insarcinata timp de 4 ani. Ce am observat este ca dupa actul sexual toata sperma sotului curge in afara vaginului sau poate o parte nu stiu.Este normal?

Floricica Novice Foxman8472's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2012
    Postari in forum
    315
    S-a mai discutat aici: https://www.copilul.ro/forum/cafenea...ida-29211.html Cred ca in acel thread vei gasi toate informatiile de care ai nevoie. Intrebarea e insa, ce e asa urgent?
    Modificata de Foxman8472; 24.08.2012 la 13:16:55.

violeta.l
    Guest
    Pai ce vrei, sa se lipeasca sperma de tine? E LICHID!!!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Foxman, vad ca stii unde se afla toate threadurile de mare exceptie ale acestui forum.

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Teo fara rusine am sa i-ti spun ce mi-a spus mie ginecologul inainte de a ramane insarcinata 'dupa actul sexual ' stai cu picioarele in sus 10-15 minute. La inceput am ras de numai , chiar si cu prietenele mele m-am amuzat teribil dar apoi sa dovedit a fi o reusita succes asteptam vesti bune

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de teoman Vezi mesajul
    Buna, sunt noua pe acest forum si sunt incantata ce citesc deoarece asa ne putem documenta si noi incepatoarele. Doresc sa devin mamica si impreuna cu sotul am luat marea decizie.Desi nu ne-am protejat niciodata cu medicamente sau pastile etc nu am ramas insarcinata timp de 4 ani. Ce am observat este ca dupa actul sexual toata sperma sotului curge in afara vaginului sau poate o parte nu stiu.Este normal?
    Nu este normal,in nici un caz.Probabil ti se intampla doar tie.Cu siguranta esti un caz deosebit care ar putea revolutiona tot ceea ce stie oricare dintre noi!

mada_lyna
    Guest
    Citat Postat de alinaflory Vezi mesajul
    Teo fara rusine am sa i-ti spun ce mi-a spus mie ginecologul inainte de a ramane insarcinata 'dupa actul sexual ' stai cu picioarele in sus 10-15 minute. La inceput am ras de numai , chiar si cu prietenele mele m-am amuzat teribil dar apoi sa dovedit a fi o reusita succes asteptam vesti bune
    si eu am ramas gravida dupa ce am stat asa ,fireste dupa actul sexual. o fi doar coincidenta,dar totusi...

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Citat Postat de mada_lyna Vezi mesajul
    si eu am ramas gravida dupa ce am stat asa ,fireste dupa actul sexual. o fi doar coincidenta,dar totusi...
    Eu incercasem cam 3 ani si nimic intr-un final renuntasem la idee ma conformasem ca nu va mai fi bebe desi luasem si tratament si tot nimic o domna dr foarte draguta mi-a spus asa am ras de numai pe moment dar se pare ca a mers

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    da si eu stiu,dar nu trebuie neaparat sa stai cu cracii pe pereti,iti poti pune o perna sub fund.dar cel mai bine va sincronizati sa va da.. drumul amandoi o data.noi asa am reusit

Floricica Nou Venita iulya333's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    212
    Este normal. Din toata cantitatea de sperma, peste 90% se pierde, adica nu trece de colul uterin si iese inapoi din vagin. Doar 10% ajung in uter. La fiecare ejaculare se elibereaza cateva milioane de spermatozoizi si doar 200-300 ajung in trompe. Fa o socoteala din 3 milioane scade 3 sute si vezi cat de multi se pierd pe drum, iar cei mai multi nici macar nu trec de col, colul il poti atinge si tu cu degetul prin vagin. Din cei 200-300 care ajung in trompe doar unul va fecunda ovulul.

Floricica Debutanta Morco's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2012
    Postari in forum
    722
    e foarte normal, in fond e lichid , nu ? Nu-ti va griji , si nu fi stresata pe tema asta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari